Yükleniyor...

Hedge Fon Yöneticisi: Bitcoin (BTC), Altın ve Gümüş ile Patlayıcı Bir Harekete Hazır

Hayman Capital Management'ın kurucusu Kyle Bass, Bitcoin'in (BTC), gümüş ve altın ile birlikte patlayıcı bir hareket için hazırlandığına inanıyor.

Hedge Fon Yöneticisi Bitcoin BTC Altın ve Gümüş ile Patlayıcı Bir Harekete Hazır

Hayman Capital Management’ın kurucusu Kyle Bass, Bitcoin’in (BTC), gümüş ve altın ile birlikte patlayıcı bir hareket için hazırlandığına inanıyor. Önde gelen hedge fonu yöneticisi, dünya genelinde mevcut olan para basma dalgasının bu büyümenin ana katalizörü olacağını düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“Gümüş, Altın, Bitcoin, vb. Dünyanın dört bir yanında para baskısı sürdüğü için patlayıcı hareketleri daha yüksek hale getirmeye hazır görünüyor.

Bass, Konut Balonunu Tahmin Etmişti

Hedge fonuna 2005 yılında yönetim altındaki varlıklarda 33 milyon dolar ile başlayan Bass, ABD’deki 2008 konut krizini tahmin ederek adından çok söz ettirdi. 2007’de subprime ipoteklerin iptali üzerine zamanında yaptığı bahis, müşterileri için yüzde 200 getiri ile sonuçlandı.

Nisan ayında Bass, Federal Rezerv’in krize zamanında yanıt vermesinin borsaya yön veren ana unsur olduğunu kaydetti.

Fed Sınırsız Para Arzına Geçti

Mart ayı sonunda ABD merkez bankası sınırsız miktarda para basma politikasını açıkladı. Bir nevi ABD, nükleer enerjiye geçti. Fed ayrıca geçen ay bireysel tahvil satın almaya başladı.

Bass’ın Bitcoin için boğa görüşü, milyarder Paul Tudor Jones da dahil olmak üzere diğer birçok tanınmış hedge fonu yöneticisinin düşüncelerini yansıtıyor. Daha önce Jones, 5.1 milyar dolarlık net değerinin yüzde 2’sine yakınını enflasyona karşı bir koruma olarak Bitcoin’e yatırdığını açıklamıştı.