Yükleniyor...

Hedge Fonları, 2026 Yılına Kadar Kripto Paralarda 312 Milyar Dolar Tutmayı Bekliyor

Amerikan hedge fonları, varlıklarının bir kısmını beş yıl içinde kripto paralarda tutacaklarını söylüyor.

hedfe fon kripto para

Amerikan hedge fonları, varlıklarının bir kısmını beş yıl içinde kripto paralarda tutacaklarını söylüyor.

Intertrust tarafından finans müdürleri arasında yakın zamanda yapılan bir ankete atıfta bulunan Financial Times raporuna göre, hedge fonları varlıklarının yüzde 7’sini 2026 yılına kadar kripto para birimlerinde tutmayı bekliyor. Tahminlere göre, bu kabaca 312 milyar dolar değerinde kripto paraya tekabül edebilir.

Kuzey Amerika CFO’ları, yeni varlık sınıfı için ortalamadan daha güçlü bir iştaha sahip ve toplam elde tutulanların yüzde 10,6’sına ulaşmasını bekliyor. Avrupalı ​​meslektaşları daha muhafazakar ve ortalama yüzde 6,8’lik bir riskle yetiniyor.

Daha önce bildirildiği üzere Wall Street’teki en başarılı hedge fon yöneticilerinden biri olan Paul Tudor Jones, 14 Haziran’da yüzde 5 Bitcoin tahsisi istediğini söylemişti. Bir başka önde gelen yatırımcı olan Stanley Druckenmiller de yakın tarihli bir röportajda Bitcoin’i lanse ederken, yeni bir kripto para biriminin Ethereum’u geçebileceğini tahmin etmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner