Yükleniyor...

En Çok Konuşulan 8 Kripto Para (Sponsorlu)

Ufukta bir boğa piyasası varken, bugünün fiyatları, büyük bir indirimle kripto satın almak ve bir sonraki kripto yatırım dalgasına dahil olmak için mükemmel bir fırsat teşkil ediyor.

unnamed

Ufukta bir boğa piyasası varken, bugünün fiyatları, büyük bir indirimle kripto satın almak ve bir sonraki kripto yatırım dalgasına dahil olmak için mükemmel bir fırsat teşkil ediyor. Peki ama piyasada 12.000’den fazla kripto para varken nereden başlamalı? 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu makale, şu anda satın alınabilecek en iyi sekiz kripto parayı ve önümüzdeki birkaç ay içinde şahane bir yükseliş potansiyeline sahip olduğunu vurgulayacak. Hadi bir bakalım.

1. Metacade (MCADE): Tam Şimdi Düşünülmesi Gereken Kripto

Metacade, gelişmekte olan GameFi alanında lider olmak için iddialı planları olan bir platform. Oyunseverlerin, kripto yatırımcılarının, girişimcilerin ve geliştiricilerin canlı bir topluluk ortamında birbirleriyle bağlantı kurması için tasarlanmış bir platformdur. Metacade’de en yeni Play2Earn oyunlarını oynayabilecek, oyun gelirinizi artırmanın birçok yolunu keşfedebilecek ve gelecekte yayınlanacak Play2Earn oyunlarının geliştirilmesinde doğrudan rol oynayabileceksiniz.

Metacade’in vizyonu, geleneksel merkezi oyun modelini tersine çevirmekle ilgileniyor. Oyun alanındaki birçok şirket, kullanıcılarından değer alır, ancak karşılığında çok az şey verir. Metacade, topluluk ödülleri, Play2Earn’den en iyi şekilde nasıl yararlanılacağını öğrenmeye adanmış alanlar ve Metagrants gibi özelliklerle kullanıcı değerini her adımda en üst düzeye çıkarmayı planlıyor.

Kullanıcıları Metacade’i en büyük GameFi merkezi yapmaya teşvik etmek için, kullanıcılar her yorum yayınladıklarında, biraz yatırım imkanı sunduklarında veya topluluğun değerli bulduğu diğer içerikleri paylaştıklarında MCADE tokeni ile ödüllendirilir. Deneyimli oyuncular için bu, zaten bildiklerini paylaşarak ödeme alabilecekleri anlamına gelir. Yeni başlayanlar, test ettikleri bir oyunla ilgili incelemeleri paylaşarak para kazanırken devlerin omuzlarında durmaktan fayda sağlayabilirler. 

Platformda, her Play2Earn oyunu için ayrılmış alanlar, favori oyunlarınız için skor tabloları ve hatta düzenli turnuvalar ve ödül çekilişleri bulacaksınız. Bununla birlikte, en çok dikkat çeken özelliklerden biri Metagrant’tir. Metagrants, geliştiricilere topluluğun oynamaktan en çok heyecan duyduğu oyunları geliştirmeleri için hayat değiştiren fonlar sunuyor ve kullanıcıların favori fikirlerine oy vermelerine ve destek vermelerine olanak tanıyor. Oyun tamamlandığında, herkesin oynaması için Metacade’in sanal oyun salonuna eklenecek.

Platform kendi kendine yeten, gelişen bir topluluğa ev sahipliği yaptığında, Metacade merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) olmak için çalışacak. Bu noktada, lider rolleri topluluk üyelerine devredilecek ve MCADE token sahipleri, yeni özellikler ve ortaklıklar gibi platformda yapılacak değişiklikler için oy kullanabilecek. Kullanıcı değerini en üst düzeye çıkarma taahhüdünün bir parçası olarak Metacade’in nihai hedefi bu: dünyanın ilk oyuncu liderliğindeki sanal oyun salonu olmak.

Metacade, başarılı bir projenin tüm özelliklerini taşıyor. Crypto.com‘a göre, 2025 yılına kadar geleneksel oyun oranının 10 kata varan büyüme beklenen ve oldukça büyük bir topluluğu çekmesi muhtemel birçok özellikle birlikte hızla büyüyen GameFi endüstrisine giriyor. Token hala ön satışta olduğu için bu listede daha iyi bir yatırım fırsatı yok. Bu nedenle, şu anda satın alınabilecek en iyi kripto için bir numaralı seçim.

>>> Metacade ön satışına buradan katılabilirsiniz <<<

2. Bitcoin (BTC)

Şu anda satın almak için en iyi ikinci kripto paramız, kripto pazarının lideri Bitcoin. CoinGecko‘nun haberine göre, bu yazı yazıldığı tarihte 400 milyar dolarlık piyasa değeriyle piyasadaki en değerli kripto para bitcoin. Rakamı gözümüzde daha iyi canlandırmak için, bu onu Netflix, Morgan Stanley ve Intel’in toplamından daha değerli yapıyor. 

2021 boğa piyasasında 68.000$ seviyesine çıkan Bitcoin, 2022 ayı piyasasındaki en güçlü kripto paralardan biri olmaya devam ediyor. 2021 zirvesinden bu yılın dibine kadar yaklaşık yüzde 75 düştü, bu da zirvelerinden yüzde 90’dan fazla düşüş gören daha spekülatif altcoin’lerden çok daha hafif bir düşüş. 

Bitcoin’in tekrar bu yüksek seviyelere ulaşması çok muhtemel olduğundan, bugün sahip olduğu yaklaşık 20.000 dolar fiyatı, dünyanın en popüler kripto parası için inanılmaz derecede ucuz görünüyor. Bitcoin’in bir gün 500.000 dolar değerinde olacağı gibi bazı cesur tahminlere inanıyorsanız, bir sonraki boğa rallisinden önce biraz BTC almak mükemmel bir yatırım olabilir.

3. Ethereum (ETH)

Akıllı sözleşmeleri uygulayan ilk kripto paralardan biri olan Ethereum, o zamandan beri zayıf ölçeklenebilirlik, cansız bir güvenlik ve yüksek çevresel çıktı gibi sorunları çözmeyi amaçlayan çok sayıda rakip doğurdu. Ancak Ethereum’un bir proof-of-work (PoW) konsensüsünden bir proof-of-stake (PoS) konsensüsüne geçtiği son Ethereum birleşmesinden sonra, gerçek “Ethereum katili” Ethereum’un kendisi olabilir gibi görünüyor.

Bu yükseltme, işlem hızlarını artırmayı ve ücretleri düşürmeyi ve ayrıca çevre üzerindeki etkisini yüzde 99,5’e kadar azaltmayı vaat ediyor.  Ethereum bugün hala saniyede 30 işlem (TPS) hızında işlem yaparken (ethtps.info), yükseltme sonunda Ethereum’un 100.000 TPS’ye varan hızlara ulaşması bekleniyor. Bu, 65.000 TPS’ye kadar işleyebilen Visa ve Mastercard ile kolayca rekabet edebilir. 

Bu hızlar henüz çok uzak olabilir, ancak sürekli yükseltmeler yapıldığından, bu hızların gerçekleşmesi yalnızca an meselesi. Bugünün fiyatlarıyla, ETH büyük bir indirimle işlem görüyor gibi görünüyor ve şu anda satın alınacak en iyi üçüncü kripto para.

4. ApeCoin (APE)

ApeCoin, Ape Ekosisteminin yerel tokeni ve şu anda satın alınabilecek en iyi dördüncü kripto para. Piyasadaki en yaygın NFT projelerinden biri olan Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonunun ardındaki şirket olan Yuga Labs tarafından yaratıldı. APE, sahiplerine Ape Ekosistemindeki eşsiz özelliklere erişim sağlayan ve yeni liderler, özellikler ve ortaklıklar gibi önemli kararlarda oy kullanmalarına izin veren bir hizmet ve yönetişim tokeni.

Son zamanlarda metaverse’ün beraberinde getirdiği çılgınlık ile Yuga Labs, Otherside ile bu alana adım attı. Otherside, oyuncuların binlerce Otherside sakiniyle birlikte canlarının istediği her şeyi inşa etmelerine izin verecek “açık, platformlar arası işlevselliğe sahip bir metaverse”. Otherside’ın web sitesine göre, ekibin misyonu “Otherside’ı daha önce hiç yapılmamış bir şekilde sürükleyici, etkileşimli ve işbirlikçi hale getirmek.”

Yakın zamanda oyunun arazisinden 55.000 Otherdeeds‘i 24 saat içinde 500 milyon doların üzerinde bir fiyatla sattıktan sonra, çoğu kişi Otherside’ın başarısı konusunda çok iyimser görünüyor. APE tokeninin oyunun para birimi olacağı göz önüne alındığında, Otherside 2023’te piyasaya sürüldüğünde büyük bir artış yaşayabilir. 

5. Binance Coin (BNB)

Binance Coin, hayatına Binance borsasında temel bir işlem ücreti indirim tokeni olarak başladı. Ancak şimdi, binlerce token ve dApp için omurga sağlayan bir akıllı sözleşme platformu olan son derece popüler olan Binance Smart Chain’e (BSC) güç veriyor. 

Tıpkı ETH gibi, BNB de zincir üzerinde inşa edilen projeler için gas ücretleri ödemek için kullanılıyor. Ayrıca, Binance borsasında yeni projelerde işlem yapabileceğiniz tek para birimidir ve bu da talebi daha da artırıyor. yüzde 25 spot işlem indirimi sunduğu için BNB, boğa piyasalarında talepte artış yaşıyor ve bu da onu bir bütün olarak kriptoya yatırım yapmak için mükemmel bir araç yapıyor. 

Kazakistan’ın merkez bankası dijital para birimini (CBDC) Binance zincirinde test etmeyi planladığı haberiyle, BNB’nin bir sonraki boğa rallisinde önemli ölçüde daha iyi performans göstermesi için her türlü zemin hazır gibi görünüyor. Bu da onu şu anda satın alınacak en iyi beşinci kripto yapıyor.

6. Filecoin (FIL)

Filecoin, devasa merkezi depolama endüstrisinde faaliyet gösteren merkeziyetsiz bir depolama çözümü. Bunu, bazıları tarafından “Bulut depolamanın Airbnb’si” olarak tanımlanan bir süreçte, herkesin FIL tokenleri karşılığında ücretsiz depolama alanlarını kiralamasına izin vererek yapıyor. CoinTelegraph‘a göre depolama sağlayıcıları en düşük fiyatları sunmak için rekabet ederken, Filecoin ağında veri depolamanın maliyeti geleneksel merkezi sağlayıcıların yalnızca %0,5’i kadardır.  

Filecoin sağlayıcıları, tek başına 2022’de neredeyse 259 petabayt (259.000.000 gigabayt) depoladı ve bu sayı her ay yüzde 25 oranında artıyor. Saturn içerik dağıtım ağının (CDN) kısa süre önce kullanıma sunulmasıyla birlikte, minimum ücretsiz depolama gereksinimini daha önce ihtiyaç duyulan 10 terabayt yerine 1 terabayta düşürdüğü için sağlayıcı sayısının hızla artması bekleniyor. 

Filecoin mevcut yörüngesinde kalabilirse, bulut depolama endüstrisini sonsuza dek değiştirebilir. Bu harika istatistikler göz önünde bulundurulduğunda, FIL şu anda satın alınabilecek en iyi altıncı kripto para. 

7. Chiliz (CHZ)

Chiliz, Dünya Kupası ile büyük bir ralli yapabilecek bir fan token platformu. Chiliz, takımların forma, kutlama müziği, stadyum isimleri ve daha fazlası gibi konularda token sahiplerine oy hakkı veren taraftar tokenleri çıkarmasını sağlıyor. Ayrıca, hayranlara en sevdikleri kulüplerle iletişim kurmanın yeni bir yolunu sunan özel tanışma ve selamlamalara, ürünlere ve etkinliklere erişmek için de kullanılabilir.

Arjantin ve Portekiz milli takımları için şimdiden tokenleri var ve yakında bir İtalyan taraftar tokeni de piyasaya sürülecek. Bu ülkelerdeki kripto hayranları, özellikle de takım iyi sonuçlar aldığında bu tokenleri takdir edeceği için, tuttukları takımı desteklemek için taraftar tokenleri toplayacaklar. Bu, CHZ’ye olan talebin artmasına neden olacak ve bu da tokenin önümüzdeki haftalarda yükselmesine neden olabilir. Böylesine güçlü bir katalizörle CHZ, şu anda satın alınabilecek en iyi kripto paralardan biri olarak yedinci sırada yer alıyor.   

8. Solana (SOL)

Solana, dünyanın en hızlı akıllı sözleşme platformlarından biri. Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko’nun merkezi saatli bir blok zincirinin çok daha verimli olacağı teorisini ortaya atmasının ardından Ethereum’un yüksek ücretleri ve düşük TPS’sine yanıt olarak piyasaya çıktı. Bu fikir, Solana’nın işlem başına yalnızca 0,00025$ ortalama maliyetle 3.500 TPS hıza ulaşmak için PoS ile birlikte kullandığı proof-of-history (PoH) temelini oluşturuyor.  

Bu yenilik, Solana’yı şu anda en değerli on kripto para birimi sıralamasında önde gelen akıllı sözleşme platformlarından biri haline getirdi. Solana’nın yeni telefonu the Saga, “mobil cihazlarda Web3 deneyimi için yeni standart” haline gelerek bu tokeni daha da yükseltebilir. Saga, geliştiricilerin Solana zincirine dayalı zengin mobil deneyimler oluşturmaları için bir çerçeve sunarak mobil cihazlarda dijital varlıklarla işlem yapmayı ve bunları yönetmeyi kolaylaştıracak.

Özel anahtarları uygulamalardan uzakta depolamak için bir Seed Kasası olan Solana Pay ve blok zinciriyle etkileşime geçmek için telefonlarımızı kullanma şeklimizde devrim yaratabilecek bir Solana dApp mağazası gibi özelliklere sahip olacak. 2023’ün başlarında piyasaya çıkacak olan Saga, Solana tokenlerine olan talep hızla artarken SOL’da büyük bir rallinin yolunu açabilir. Bu da onu şu anda satın alınacak en iyi kriptolar arasında sekizinci seçenek yapıyor.

Metacade (MCADE) Bir Numaralı Seçimimiz

Umarız, şu anda satın alınacak en iyi kripto paraların listesi, hangi kripto paraları alacağınız konusunda karar vermenize yardımcı olmuştur. Bu projelerin neredeyse tamamı, önümüzdeki aylarda onları yeni zirvelere taşıyabilecek bir katalizöre sahip, ancak açık ara farkla kazanan Metacade.

GameFi endüstrisi 2021’de 1,5 milyar dolarlık bir pazardan 2025’te 50 milyar dolarlık bir pazar haline gelirken (Crypto.com), Metacade muhtemelen büyümedeki bu ivmeyi sağlayan en büyük platformlardan biri olacak. Topluluk mülkiyeti ve oyuncu değerini en üst düzeye çıkarma planları ile GameFi alanında Metacade’in başarmayı umduğu şeye yaklaşabilecek hiçbir proje yok.

Metacade’in vizyonuna inanıyorsanız, satın almak için bu tokenin hala ön satışta olduğu zamandan daha iyi bir zaman yok. Ve ne kadar erken yatırım yaparsanız, uzun vadede o kadar çok kâr elde edersiniz. MCADE ön satışının 1. aşamasında, 1$ karşılığında 125 token alabilirsiniz. Ön satışın 9. Aşamasında ise 1$ karşılığında yalnızca 50 token alacaksınız. Oyun dünyasında devriminin ilk yatırımcılarından biri olmak ister misiniz? Metacade ön satışına şimdi göz atın.

Metacade ön satışına buradan katılabilirsiniz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x