Yükleniyor...

Henüz Her Şey Bitmedi: “Bitcoin İçin 2020 Yılının İkinci Yarısını Bekleyin”

Finansal danışmanlık firması DeVere Group'un CEO'su Nigel Green, Bitcoin'in (BTC) 2020 yılı sona ermeden önce tekrar dalgalanacağını düşündüğünü söyledi.

1 btc 2

Finansal danışmanlık firması DeVere Group‘un CEO’su Nigel Green, Bitcoin’in (BTC) 2020 yılı sona ermeden önce tekrar dalgalanacağını düşündüğünü söyledi.

Önde gelen kripto para biriminin fiyatı şimdiden yılın başlangıcından bu yana %30’un üzerinde yükseldi ve S&P 500, Nasdaq Composite ve altından daha iyi performans gösterdi. Böylece BTC önümüzdeki aylarda daha yüksek seviyelere çıkmaya devam edeceğinin de sinyallerini verdi.

Bu arada Nigel Green, merkez bankalarından yapılan salgın önlemlerinin, Bitcoin fiyatında önemli bir etkisi olacağına inanıyor.

“Şu anda dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları tarafından yayılan devasa para basma veya parasal gevşeme programları, geleneksel para birimlerini değerden düşürüyor ve Bitcoin ve altın gibi diğer tanınmış değer depoları için bir destek sağlıyor.”

Ayrıca pandeminin dijital para için yeni bir talep oluşturduğunu da vurgulayan Green, yatırımcıların BTC’nin belirsizlik zamanlarında merkeziyetsiz bir varlık olarak potansiyeline önem gösterdiğini söylüyor.

“Yatırımcılar, geleneksel pazarlardaki potansiyel sorunlardan korunmada yardımcı olmak için Bitcoin gibi merkezi olmayan, egemenlikten uzak, güvenli dijital para birimlerini benimsemeyi artıracaklar.”

Devere Grubu Yönetim ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşları ve politik gerilim, Brexit sonrası durum ve yaklaşan ABD başkanlık seçimleri sonucu tırmanan gerilimin Bitcoin’e etkisinin kaçınılmaz olacağını söylüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner