Yükleniyor...

Herkes Bitcoin’in Yükselmesini Beklerken O 4 Bin Dolara Düşmesini Bekliyor

Bitcoin, 9 Şubat'ta 10 bin dolar seviyesini geçti ve analistler ve trader'lar beklentileri yükseltecek analizlerle gelmeye başladılar ancak ünlü Bitcoin trader'ı ve analisti Tone Vays ısrarla düşüş beklediğini söylemeye devam ediyor.

Bitcoin 4

Bitcoin, 9 Şubat’ta 10 bin dolar seviyesini geçti ve analistler ve trader’lar beklentileri yükseltecek analizlerle gelmeye başladılar ancak ünlü Bitcoin trader’ı ve analisti Tone Vays ısrarla düşüş beklediğini söylemeye devam ediyor.

“Her Şey Olabilir”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Vays, geçmişte birçok kez Mayıs’ta gerçekleşecek yarılanmadan önceki aylarda Bitcoin’in 4 bin dolara kadar düşebileceğini ifade etmişti. Onchain Capital kurucusunun yarılanma öncesi fiyatın 4 bin dolara düşebileceğine hala inanıp inanmadığını sorusuna Vays, “yarılanmaya hala iki ay var, her şey olabilir” yanıtını vererek düşüş beklentisinin değişmediğini bir kez daha göstermiş oldu.

Bitcoin’in kısa tarihine bakarak söylenebilecek tek şey, beklenebilecek tek şeyin beklenmedik şeyler olduğudur. Bitcoin’le ilgili genel duygu olumlu yönde yarı yarıya yükselmiş olsa bile en büyük kripto paranın yeni zirveler göreceğinin garantisi yoktur. Yazım sırasında Bitcoin’in yeniden 10 bin dolar seviyesinin altında, 9 bin 814 dolarda işlem görüyor olması da bu durumun en büyük kanıtı olarak görülebilir.

Bunun en büyük sebebi ise yatırımcıların psikolojik olarak önemli olan beş rakamlı eşikten yoğun olarak kar alma isteğinden kaynaklanıyor. Kar almak isteyen yatırımcıların neden olduğu satış baskısı fiyatın yükselmesini engelliyor ve düşüşe neden oluyor. Öte yandan Tone Vays’in acı verici 4 bin dolar beklentisinin gerçeğe dönüşüp dönüşmediğini beklemek ilginç olacak.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Ferdi
Ferdi
2 yıl önce

Bu ben ✌️?

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x