Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Herkesi Dolandıran Bitcoin Safiye Her Yerde Aranıyor

Herkesi Dolandıran Bitcoin Safiye Her Yerde Aranıyor

ABONE OL:google-news

Aydın’da kendisini herkese ekonomist olarak tanıtan namıdiğer Bitcoin Safiye, Safiye Gökçe Y.’nin birçok kişiyi BTC aracılığıyla dolandırdı. İddiaya göre Aydın’da bir hastaneye kontrol amacıyla giden ve burada tanıştığı bir doktoru kendisini ekonomist olarak tanıtarak parasını Bitcoin’e yatırması yönünde kandıran Safiye Gökçe Y., doktordan aldığı BTC karşılığında kendisine kar payı verdi. Bunun üzerine doktordan kendisine müşteri bulmasını isteyen Safiye Gökçe Y., kısa sürede polisten askere kadar çok sayıda meslek grubundan 40 kadar kişiyi aynı yöntemle kandırdı.

Safiye Gökçe Y., kripto para birimi Bitcoin almak için bu kişilerden topladığı paralardan ettiği kar paylarını 2 yıl boyunca ödedi. Fakat bu yöntemi biraz daha devam ettirdikten sonra kayıplara karıştı. 2 aydır ortalıkta olmayan Safiye Gökçe Y.’nin kendilerini dolandırdıklarını anlayan mağdurlar, suç duyurusunda bulundu. Şikayetler üzerine sanığın banka hesapları inceleme altına alındı. Safiye Gökçe Y.’nin şu an hesaplarında toplamda 8 bin 400 Bitcoin (BTC) olduğu iddia ediliyor.

Bitcoin Safiye Web Sitesi Bile Kurmuş

Safiye Gökçe Y., iddialara göre web sitesi kurarak buradan da ağına insanları düşürdü. Daha sonra Safiye Gökçe Y., siteyi de kapatarak kayıplara karıştı. Dolandırıcının Aydın’da 40 kişiyi yaklaşık olarak 30 milyon TL dolandırdığı ortaya çıktı. Safiye Gökçe Y.’nin 8 ilde bu yöntemle insanları dolandırdığı ve 375 milyon TL elde ettiği iddia ediliyor.

Olayla ilgili araştırma devam ediyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar