Yükleniyor...

Herkesi Dolandıran Bitcoin Safiye Her Yerde Aranıyor

Aydın’da kendisini herkese ekonomist olarak tanıtan namıdiğer Bitcoin Safiye, Safiye Gökçe Y.

maxresdefault 2

Aydın’da kendisini herkese ekonomist olarak tanıtan namıdiğer Bitcoin Safiye, Safiye Gökçe Y.’nin birçok kişiyi BTC aracılığıyla dolandırdı. İddiaya göre Aydın’da bir hastaneye kontrol amacıyla giden ve burada tanıştığı bir doktoru kendisini ekonomist olarak tanıtarak parasını Bitcoin’e yatırması yönünde kandıran Safiye Gökçe Y., doktordan aldığı BTC karşılığında kendisine kar payı verdi. Bunun üzerine doktordan kendisine müşteri bulmasını isteyen Safiye Gökçe Y., kısa sürede polisten askere kadar çok sayıda meslek grubundan 40 kadar kişiyi aynı yöntemle kandırdı.

Safiye Gökçe Y., kripto para birimi Bitcoin almak için bu kişilerden topladığı paralardan ettiği kar paylarını 2 yıl boyunca ödedi. Fakat bu yöntemi biraz daha devam ettirdikten sonra kayıplara karıştı. 2 aydır ortalıkta olmayan Safiye Gökçe Y.’nin kendilerini dolandırdıklarını anlayan mağdurlar, suç duyurusunda bulundu. Şikayetler üzerine sanığın banka hesapları inceleme altına alındı. Safiye Gökçe Y.’nin şu an hesaplarında toplamda 8 bin 400 Bitcoin (BTC) olduğu iddia ediliyor.

Bitcoin Safiye Web Sitesi Bile Kurmuş

Safiye Gökçe Y., iddialara göre web sitesi kurarak buradan da ağına insanları düşürdü. Daha sonra Safiye Gökçe Y., siteyi de kapatarak kayıplara karıştı. Dolandırıcının Aydın’da 40 kişiyi yaklaşık olarak 30 milyon TL dolandırdığı ortaya çıktı. Safiye Gökçe Y.’nin 8 ilde bu yöntemle insanları dolandırdığı ve 375 milyon TL elde ettiği iddia ediliyor.

Olayla ilgili araştırma devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner