Yükleniyor...

Hester Peirce, FTX’in Regülasyonlar için Katalizör Olabileceğini Düşünüyor

SEC üyesi Hester Peirce, FTX'in yaşadığı çöküşün regülasyonlar için bir katalizör olabileceğini söyledi.

hester peirce 2

SEC üyesi Hester Peirce, FTX’in yaşadığı çöküşün regülasyonlar için bir katalizör olabileceğini söyledi.

FTX’in çöküşü ve ardından yaptığı iflas başvurusu sektör içerisinde büyük bir sıkıntı yaşanmasına neden oldu. Peirce, bu olayın iyi tarafına bakmaya odaklanmış durumda.

Hester Peirce, FTX ile İlgili Konuştu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu üyesi, FTX’in yaşadığı çöküşün ABD’li vekilleri uyandırabilecek bir olay olduğuna inanıyor.

Bahamalar merkezli FTX’in Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunduğunu açıklamasından kısa bir süre önce konuşan Peirce, FTX’in yaşadığı çöküşün bir katalizör olabileceğini ifade etti.

Peirce’e göre düzenleyicilerin net kurallar meydana getirmesi gerekiyor.

“Bu yalnızca yaptırım eylemleri uygulamak anlamına gelmiyor. Ancak bunu toplu olarak düşünerek, bu sektörü nasıl düzenlemek istediğimizi bilmemiz gerekiyor”

Peirce, SEC ve CFTC’nin koordinasyon sağlaması halinde, dijital varlıkların düzenlenmesi ile ilgili problemlerin üretken ve verimli bir biçimde çözülebileceğini söyledi.

“SEC ve CFTC’nin birlikte çalışması çok mantıklı. Kongre harekete geçmeden önce bile ortaklaşa birçok çalışma yapılabilir ve bilgi alabiliriz”

Hester Peirce, kripto endüstrisini düzenlemekten hangi kurumun sorumlu olması gerektiğini söylemedi. Buna ek olarak yalnızca kriptoya odaklanan bir düzenleyiciye sahip olmanın sorunlara neden olabileceğini vurguladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner