Yükleniyor...

Hester Peirce: Hükümetlerin Bitcoin’i (BTC) Yasaklama Girişimi Aptalca

Kripto para topluluğu içerisinde "Crypto Mom" olarak tanınan SEC üyesi Hester Peirce, hükümetlerin Bitcoin'i (BTC) yasaklama girişimlerinin "aptalca" olduğunu dile getirdi.

crypto mom

Kripto para topluluğu içerisinde “Crypto Mom” olarak tanınan SEC üyesi Hester Peirce, hükümetlerin Bitcoin’i (BTC) yasaklama girişimlerinin “aptalca” olduğunu dile getirdi.

Peirce’e göre hükümetlerin Bitcoin ticaretini durdurma girişimleri pek iyi gitmeyecek. SEC üyesine göre bunun için internetin kapatılması gerekiyor.

“ABD hükümeti Bitcoin’i yasaklamaya çalışacak mı? Kesinlikle deneyebilirler. Ancak bunu yapmak son derece aptalca olur.”

Peirce, topluluk içerisinde en çok sevilen isimlerden bir tanesi. Zira kendisi SEC içerisinde görev alan bir kripto para savunucusu. Bu nedenle topluluk kendisini “Crypto Mom” olarak adlandırıyor.

Peirce, kripto paralar konusunda olumlu bir tutumu olan Gary Gensler’in SEC başkanı olmasıyla birlikte, işlerin doğru yönde ilerleyeceğine inanıyor:

“Bence ABD’de Bitcoin’i yasaklama noktasını çoktan geçtik. Çünkü böyle bir şeyi yapmak için interneti kapatmak zorunda kalırdık. Bunu nasıl yasaklayabileceklerini anlamıyorum. Kesinlikle çaba gösterebilirsiniz. İnsanların Bitcoin ticaretini yapmasını engellemek çok zor olurdu. Bu sebeple hükümetin böyle bir girişimde olması aptalca olur.”

Yine de dünyada, kripto paraların yasaklanabileceğini söyleyen önemli isimler de var. Ray Dalio bunlardan bir tanesi. Dalio, ABD’nin bunu yasaklamaya çalışacağını öne sürüyor.

Peirce’nin dediği gibi, bu şimdilik çok uzak bir ihtimal gibi görünüyor. İnsanların internete erişimi olduğu müddetçe, bir düğüm çalıştırmalarının önünde bir engel bulunmuyor.

Peirce, ABD hükümetinin kripto düzenlemesiyle ilgili de geride kaldığını düşünüyor:

“Diğer ülkelerin daha üretken bir yaklaşım benimsediğini gördük. Bunu tersine çevirmemiz gerekiyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner