Yükleniyor...
Sponsored

Hester Peirce, UST Çöküşünün Ardından Düzenleme Çağrısında Bulundu

"Crypto Mom" olarak tanınan SEC yetkilisi Hester Peirce, UST çöküşünün ardından stablecoin'lerin düzenlenmesi için çağrıda bulundu.

hester

“Crypto Mom” olarak tanınan SEC yetkilisi Hester Peirce, UST çöküşünün ardından stablecoin’lerin düzenlenmesi için çağrıda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Peirce yaptığı açıklamada, yakında stablecoin düzenlemelerinde yol kat edilebileceğini dile getirdi.

Peirce TerraUSD’nin çöküşünün oldukça dikkat çektiğini söyleyerek, stablecoin için düzenleyiciden bir hamle gelebileceğini belirtti.

Stablecoin Düzenlemesi

ABD’de bürokrasi son derece yavaş ilerlediğinden, stablecoin düzenlemeleri ile ilgili net bir şey de ortaya çıkmış değil. Ancak UST’nin yaşadığı büyük çöküş, düzenlemelerin hızlandırılmasına sebep olabilir.

SEC Başkanı Gary Gensler, kripto varlıkların bir çoğunu menkul kıymet olarak gördüğünden, kripto sektöründe yaşanacak olan düzenlemelerin, sektörün aleyhine olma ihtimali de bir hayli yüksek görünüyor. Gensler, stablecoin’lerin ve kripto paraların bankacılık sektörünü de tehdit ettiğine inanıyor.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen da yaşanan kargaşanın, düzenlemelerin gerekliliğini tekrar ortaya çıkardığını dile getirdi.

Hester Peirce, stablecoin düzenlemeleri için bir “deneme yanılma” yaklaşımı önererek şunları söyledi.

“Stablecoin’lere yaklaşmak için farklı seçenekler ve deneyler var. Stablecoin’ler konusunda başarısızlığa da yer açmamız gerekiyor”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x