Yükleniyor...

Hester Peirce, Düzenlemeler ile İlgili Yorumda Bulundu

SEC yetkilisi Hester Peirce, “kriptonun nasıl verimli bir şekilde düzenleneceğini” bulmak için mücadele yaşandığını söyledi.

hesterpeircee

SEC yetkilisi Hester Peirce, “kriptonun nasıl verimli bir şekilde düzenleneceğini” bulmak için mücadele yaşandığını söyledi. 

Peirce, SEC’in son bir hafta içinde gerçekleştirdiği yaptırım eylemlerinin ardından düzenleyici bayrağını dikmeye çalıştığını belirtti. Düzenleyici kurumda komisyon üyesi olan Hester Peirce, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun “düzenleyici bayrağını dikmeye” çalıştığını, kongrenin ise halen daha hangi kurumun kriptoyu denetleyeceğine karar veremediğini söyledi. 

Başka Yasa Tasarıları da Gündemde

SEC’ten Hester Peirce, The Block ile gerçekleştirdiği podcast yayınında, düzenlemeler ve düzenleyiciler konusunda açıklamalarda bulundu.

SEC, geçtiğimiz hafta kripto platformlarına ve bireylere karşı yaptırımlar düzenledi. Düzenleyici, çöken algoritmik stablecoin Terra USD nedeniyle, Terraform Labs CEO’su Do Kwon’a karşı suçlamalarda bulundu. SEC, bunun ardından eski NBA oyuncusu Paul Pierce’ı bir token’ı yasa dışı şekilde tanıttığı için suçladı. 

SEC’nin tek Cumhuriyetçi komisyon üyesi olan Hester Peirce, Frank Chaparro ile yaptığı röportajda şu ifadeleri kullandı: “Kriptoları gerçekten verimli bir şekilde düzenleyene kadar bir süre mücadele edeceğiz.” 

Peirce, bundan sonra olacakların çoğunun Kongre’ye ve seçilecek olan düzenleyici kuruma bağlı olduğunu da sözlerine ekledi. 

Milletvekilleri, sektörün bazı bölümlerini düzenlemek adına kapsamlı yasaların yanı sıra bu yıl yeniden sunulması gereken daha küçük yasa tasarıları da sundular. 

Tüm bunların dışında, yakın zamanda sunulması plananlanan bazı yasalar da bulunuyor. Örneğin, Kuzey Caroline Cumhuriyetçi Senatörü Thom Tillis, ABD’de faaliyet gösteren dijital varlık borsaları ve saklama kuruluşlarının, varlıkları için bağımsız olarak doğrulanmış bir rezerv kanıtı sunmalarını gerektiren bir yasa tasarısı hazırlıyor. Massachussetts Demokrat Senatörü Elizabeth Warren ise 14 Şubat’taki Senato Bankacılık Komitesi oturumunda, kripto firmaları için kara para aklamayı önleme kurallarını sıkılaştıracak bir tasarıyı yeniden sunma sözü verdi. 

Peirce, düzenleyici kurumdaki diğer komisyon üyeleriyle sık sık anlaşmazlıklar yaşıyor. Peirce, geçtiğimiz hafta kripto saklama gereksinimlerini sıkılaştırmak için önerilen bir kurala karşı tek oy kullanmıştı. 

Peirce, Chaparro ile gerçekleştirdiği röportajda: “Sahip olduğumuz sorunlardan biri, tüm bu ticaret platformlarının kimsenin menkul kıymet olduğunu düşünmediği varlıklara sahip olma olasılığıdır” ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti: “Menkul kıymetlerin yanı sıra menkul kıymet olmayan varlıkların ticaretini yapan platformlara alışık değiliz. Bu, çözmemiz gereken bir sorun.” 

Peirce, önümüzdeki iki yılın kripto para sektörünün uzun vadede nasıl gelişeceği açısından önemli olacağının da altını çizdi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner