Yükleniyor...

Hıncal Uluç’tan Bitcoin’e (BTC) Çiftlik Bank Benzetmesi

Köşe yazarı Hıncal Uluç, Sabah gazetesindeki bugünkü yazısında Bitcoin'den (BTC) bahsetti.

hincal uluc bitcoin btc

Köşe yazarı Hıncal Uluç, Sabah gazetesindeki bugünkü yazısında Bitcoin’den (BTC) bahsetti. Uluç, NTV kaynaklı haberlerde dikkatini bir şeyin çektiğinden bahsederek, altta yer alan başlıklarda hep Bitcoin’in olduğunu dile getirdi.

Köşe yazarı Hıncal Uluç, yazısında “Ne ki, Bitcoin!” diye başladığı sözlerine Bitcoin başlıklı haberleri eleştirerek devam etti. Uluç şu ifadeleri kullandı:

“Son zamanlarda NTV kaynaklı haberlerde bir şey gözüme battı. Çok ilginç bir son dakika haberi. Tıklıyorum.. Okuyorum, altında başka haber başlıkları.. Ama bir konu hep var. ‘Bitcoin ile nasıl kolay ve nasıl kısa zamanda zengin olunmuş, onun haberleri’. Mesela 17 yaşında bir çocuk 3 ayda milyoner olmuş.. Bir.. Beş. Onbeş..”

Çiftlik Bank’a Benzetti

Uluç, her seferinde Bitcoin’le zengin olunmanın yollarının anlatılmasını eleştirerek, şunları söyledi:

“Yahu hemen her defasında ‘Davet’ haberinin altında Bitcoinle kolay ve hızlı zengin olanlar anlatılır mı? Bu gizli reklama girmez mi? Suç değil mi? Yeni bir ‘Tosun Çiftliği’ olayı mı yaratılıyor?”

Uluç ayrıca NTV’de işlerin kötü olduğuna vurgu yaparak, bozulan işlerinin Bitcoin tarafından mı düzeltileceğini sorguladı. Uluç, son olarak “NTV patronu Ferit Şahenk’in işlerinin iyi olmadığı söyleniyor. Olabilir. Son zamanlarda tüm yatırımlarını yeme içme ve eğlence sektörüne yapmıştı. Nispetiye Caddesi’nin nerdeyse yarıdan fazlasına ortaktı. Pandemi bunların hepsini iflas noktasına getirdi. Bozulan işleri Bitcoin mi düzeltecek acaba?” ifadelerini kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner