Yükleniyor...

Hindistan Başbakanı’na Kripto Para Saldırısı Gerçekleşti

Geçtiğimiz haftalarda Twitter’da çok büyük bir hack skandalı yaşanmış, 100’den fazla hesap ele geçirilerek kripto para dolandırıcılığı için kullanılmıştı.

twitter hack hindistan basbakani

Geçtiğimiz haftalarda Twitter’da çok büyük bir hack skandalı yaşanmış, 100’den fazla hesap ele geçirilerek kripto para dolandırıcılığı için kullanılmıştı. T24’ün haberine göre şimdi de Hindistan Başbakanlı Narendra Modi hack saldırısına uğradı. Twitter, konuyla alakalı olarak soruşturma başlatıldığını açıkladı.

hindistan basbakani hack twitter
Kaynak: India Today

Hindistan Başbakanı Modi’nin hesabı yaklaşık olarak yarım saat boyunca hacker’ların elinde kaldı. Hacker’lar hesaptan Bitcoin bağışı yapılması  konusunda tweet’ler attı. Tweet’lerde şu ifadeler kullanıldı:

“Bu Twitter hesabı, John Wick tarafından ele geçirildi. Hepinizi cömertçe Başbakan Ulusal Covid-19 fonuna bağış yapmaya davet ediyorum. Hindistan kripto para birimi dönemine başlıyor.”

Para Toplayabildiler mi?

Hacker’lar hesap üzerinden 2 farklı kripto para adresi yayınladı. Bu adreslerden biri Bitcoin (BTC), diğeri de Ethereum (ETH) adresiydi. Fakat hacker’lar bu saldırı sonucunda pek fazla kripto para toplayamamış gibi duruyor. Güncel duruma baktığımız zaman yaklaşık 0.00000000 BTC ve 0.0000696969 ETH toplandığını görüyoruz.

Daha önce de bildirdiğimiz gibi Twitter, birkaç hafta önce de çok büyük bir saldırıya uğramış ve Elon Musk, Barack Obama ve Joe Biden gibi hesapların üzerinden kripto para talep edilmişti. Hacker’lar bu saldırıyla yaklaşık 100 bin dolarlık kripto para toplamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x