Yükleniyor...

Hindistan Hükümeti, Kripto Paraları Yasaklamak Yerine Yeni Bir Düzenleme Planlıyor

Yeni bir habere göre Hindistan hükümeti kripto paralarda yasak yerine düzenlemeler öneriyor.

hindistan bitcoin kripto para yeni duzenleme

Yeni bir habere göre Hindistan hükümeti kripto paralarda yasak yerine düzenlemeler öneriyor. Bu da Hindistan kripto para endüstrisinde olumlu bir hava yaratabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hindistan hükümeti, kripto para endüstrisine tamamen yasak getirmeyi aktif olarak tartıştıktan sonra, taktiklerindeki bir değişikliği yeniden değerlendiriyor. Daha yeni haberler, ülkenin kripto para ticareti konusunda daha kesin düzenlemeler uygulamak için yeni bir uzmanlar paneli oluşturduğunu iddia etti.

Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi, kripto para birimi çabalarında yıllardır kararsız kaldı. 2018’de Hindistan Merkez Bankası, onunla çalışan tüm şirketlerin dijital varlıklarla çalışmasını yasakladı. İki yıl sonra, ülkenin Yüksek Mahkemesi kararı bozdu.

Vatandaşlar sektöre büyük ilgi gösterse de, yetkililer kapsamlı bir yasak getirme konusunda ipucu vermeye devam etti. Mart ayında, ülkenin Bitcoin ve diğer altcoinlerle etkileşimi suç haline getirmeyi planladığını gösteren raporlar ortaya çıktı. The Economic Times’ın haberine göre, bazı kurumların bu tür sert önlemlere karşı çıkmasıyla, Hindistan hükümeti fikrini değiştirebilir. İç tartışmaların üç kaynağına atıfta bulunan haberde, yetkililerin yasaklamak yerine “Hindistan’da kripto para birimini düzenleme olasılığını incelemek için yeni bir uzman paneli oluşturabilecekleri” belirtildi.

Modası Geçmiş Bir Vizyon

Yeni girişim, 2019’da eski finans sekreteri Subhash Garg tarafından yapılan tavsiyeleri ele almayı planlıyor. Garg önceden yetkili hükümete, kullanıcıların dijital varlıklarla etkileşime girmesini yasaklamasını tavsiye etmişti. Ancak yeni komite onun vizyonunu “modası geçmiş” olarak görüyor.:

“Hükümet içinde, Subhash Garg tarafından yapılan tavsiyelerin ve kripto para kullanımında tam bir yasaktan ziyade yeni bir bakış açısının gerekli olduğu görüşü var.”

Kaynaklar ayrıca, yerel halkın kripto para alanına daha fazla dahil olması nedeniyle ticaret hacmindeki büyük artıştan sonra maliye bakanlığının duruşunu değiştirdiğini iddia etti. Komitenin ek planları arasında, yakın zamanda önerilen dijital rupinin (CBDC) geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesi için ülkenin merkez bankasıyla birlikte çalışmak yer alıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x