Yükleniyor...

Hindistan, IMF’nin Kripto Düzenlemeleri Hakkında Konuştu

Hindistan, IMF'nin kripto düzenlemeleri için G-20 ile çalışmaya başladıklarını açıkladı.

hindistan kripto

Hindistan, IMF’nin kripto düzenlemeleri için G-20 ile çalışmaya başladıklarını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ekonomik İşler Departmanı sekreteri Ajay Seth, kripto varlıkların ülke içinde yasa dışı olmadığını dile getirdi. Hindistan, G-20 ile çalışmaya başladıktan sonra ilk kez kripto para düzenlemelerine dair açıklamalarda bulundu. Ajay Seth, “IMF, bizimle (Hindistan) istişare halinde; para politikasının yönleri ve kripto varlıklara yönelik politika yaklaşımına odaklanacak bir belge üzerinde çalışıyor.” dedi.

Hindistan’da, Kripto Varlıkların Yasallığı Tartışılmaya Devam Ediyor

Ekonomik İşler Departmanı sekreteri Ajay Seth, IMF’nin gelişmekte olan ekonominin temsilcileriyle Ocak ayında toptantı düzenleneceğini belirtti. Sekreter, politika yanıtıyla ilgili kripto varlıklar hakkında 135 dakikalık bir seminer olacağını da sözlerine ekledi. Bunun için IMF, temeli oluşturan nihai belgeleri hazırlamaya başladı.

Hindistan’da kripto paranın yasal olup olmadığı konusu, 2022’de katı vergiler koyduğu, ancak yasal olduğunu ifade etmediği için ortada kalmıştı. Hindistan Maliye Bakanı’na, bir ülkenin yasal olduğunu kabul etmediği bir şeyi nasıl vergilendirebileceği sorulduğunda, “Kâr elde eden insanları vergilendirmek için düzenlemenin yapılmasını beklemiyorum” dedi.

Bu tartışma üzerine Seth’den gelen açıklama ise “Yasallık sorunu ancak yasa dışı bir şey ilan edilirse ortaya çıkacaktır, kripto varlıklar bu ülkede yasa dışı değildir” oldu.

Seth, ifadelerine şöyle devam etti; “İç tartışmalardan yola çıkarak bir yasa tasarısı yaptık, ilerki zamanlarda küresel düyezde ilgilenmemiz gerekecektir”. Cümlelerine “kripto varlıkların her yerde kullanılabilen varlık sınıfı olduğunu, tüm ülkeler tarafından kripto varlıkların kabul edilmesi gerektiğini” ekledi.

Hindistan’ın kripto varlıklar için hazırladığı yasa tasarısı, küresel fikir birliğine ihtiyaç duyulduğundan rafa kaldırıldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x