Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Hindistan, Kripto Para Birimlerini Yasaklamayı Planlıyor

Hindistan, Kripto Para Birimlerini Yasaklamayı Planlıyor

ABONE OL:google-news

Hindistan Parlamentosu, gelecek bütçe oturumunda özel kripto para birimlerini yasaklamayı öneren bir tasarıyı değerlendirecek. İktidar partisinin, parlamentonun her iki meclisini de kontrol etmesi nedeniyle, tasarının geçme şansı yüksek kabul ediliyor.

Bir CoinDesk haberine göre, geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir Lok Sabha bülteninde, “2021 Kripto Para Birimi ve Resmi Dijital Para Birimi Yasası Yönetmeliği’nin Hindistan’daki tüm kripto para birimlerini yasaklamayı ve Hindistan Merkez Bankası (RBI) tarafından çıkarılacak resmi bir dijital para birimi oluşturmak için bir çerçeve sağlamayı amaçladığı” bilgisi yer aldı.

Tasarı özel kripto para birimlerini yasaklasa da, kripto para birimlerinin altındaki teknoloji ve kullanımlarını teşvik edecek bazı istisnalara izin vermeyi planlıyor. Tasarı onaylanırsa Hindistan, özel kripto para birimlerini düzenlemek yerine yasaklayan tek büyük Asya ekonomisi olacak.

Hindistan, kripto paralar konusundaki belirsiz tavrını sürdürüyor. Hindistan Merkez Bankası (RBI), 6 Nisan 2018’de yayınlanan bir genelge aracılığıyla, düzenlemelere tabi kuruluşların kripto para birimlerinde işlem yapmasını ve bunlarla ilgili işlemleri kolaylaştırmak için herhangi bir hizmet sunmasını yasaklamıştı. Merkez bankasının bu yasağı, Mart 2020’de Yüksek Mahkeme tarafından iptal edilerek, Hindistan merkezli müşterilere hizmet sağlayan borsaları sevindirmişti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar