Yükleniyor...

Hindistan Kripto Para Birimleriyle İlgili Her Şeyi Yasaklayabilir

Hindistan’da kripto para yasağıyla ilgili yeni haberler, ülkenin maliye bakanının geçtiğimiz günlerde bu konuda bir pozisyon alınacağını söylemesinin ardından yeniden ortaya çıktı

hindistan kripto para yasak

Hindistan’da kripto para yasağıyla ilgili yeni haberler, ülkenin maliye bakanının geçtiğimiz günlerde bu konuda bir pozisyon alınacağını söylemesinin ardından yeniden ortaya çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Reuters, Hindistan’ın kripto para birimlerini ticaret, elde tutma ve madencilik de dahil olmak üzere neredeyse tüm biçimlerde yasaklayan bir yasa önerileceğini bildirdi.

Hindistan hükümetinin kripto para birimlerini tamamen yasaklamayı planladığı bildiriliyor. Reuters, “plan hakkında doğrudan bilgi sahibi” bir “üst düzey hükümet yetkilisine” atıfta bulunarak, Hindistan’ın kripto para birimlerini ticaret, elde tutma ve madencilik dahil hemen hemen her türden yasaklayan bir yasa önereceğini bildirdi. Rapor, Hindistan’ın Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman’ın yaptığı son yorumlardan kısa bir süre sonra geldi:

“Kesinlikle dijital dünyada, kripto para biriminde vb. deneylerin yapılabileceği yollara bakıyoruz.”

Maliye bakanı ne tür deneylere izin verileceğini detaylandırmasa da, bu yorumlar o sırada Hindistan’ın kripto para işletmelerine umut verdi. Pazar günü India Today ile yeni bir röportajda Sitharaman daha fazla ayrıntı verdi. Blockchain teknolojisi ile ilgili deneylere izin verileceğini söyledi.

Blockchain, Bitcoin veya kripto para birimi deneyleri olarak adlandırmak isteyebileceğiniz herhangi bir şeydeki deneylerin ve bu tür deneylere bağlı olan fintech’in kullanabileceği belirli bir pencereye izin vereceğiz. Her şeyi yasaklamayacağız.”

Reuters haberinde yer alan hükümet yetkilisi, “Blockchain teknolojisiyle ilgili bir sorunumuz yok. Teknolojiden yararlanmanın hiçbir zararı yok” dedi. Kripto para birimlerine gelince, India Today röportajında ​​Sitharaman, “Bir kabine notu hazırlanıyor. Neredeyse tamamlanmak üzere ve sonra kabineye götürülecek” dedi.

Notun veya önerilen yasanın ne içereceği görülecektir.

Reuters haberi ayrıca, yatırımcıların yatırımlarını altı aya kadar ödemesiz bir süre içinde tasfiye etmemeleri durumunda cezaların uygulanacağını söyledi. Önceki yasak haberleri ayrıca yatırımcılara kripto yatırımlarından çıkmaları için üç ila altı aylık süre verileceğini belirtti.

Yasak yürürlüğe girerse, Hintli kripto işletmelerinin kapanmaktan başka seçeneği kalmayacak. Ancak Hindistan kripto para borsalarının yöneticileri geçtiğimiz günlerde The Block’a hükümetin bu kadar sert bir karar almayacağından umutlu olduklarını söyledi.

Yine de, en kötü durum senaryosuna hazırlanıyorlar. Bazı yöneticiler yer değiştireceklerini söylerken, diğerleri yasağın gerçekleşmesi durumunda Hindistan Yüksek Mahkemesinde hükümetle savaşacaklarını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x