Yükleniyor...
Sponsored

Hindistan Maliye Bakanı, Kripto Düzenlemesi için IMF’ye Çağrı Yaptı

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) kripto varlıklarının küresel düzenlemesinde yol göstermesi gerektiğini söyledi.

Hindistan Maliye Bakani Kripto Duzenlemesi icin IMFye Cagri Yapti

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) kripto varlıklarının küresel düzenlemesinde yol göstermesi gerektiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hindistan ve IMF yetkililerin arasında gerçekleşen toplantıda, kripto varlıklarını düzenlemenin önemi ve konuyla ilgili küresel olarak koordine edilmiş, senkronize bir yaklaşıma duyulan ihtiyacı konuşuldu.

Hindistan Maliye Bakanından IMF’ye Kripto Düzenlemesi Çağrısı

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, Yeni Delhi’deki toplantısında IMF Genel Müdürü Kristalina Georgieva‘ya Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) kripto varlıklarının küresel düzenlemesinde yol göstermesi gerektiğini söyledi.

Toplantıda ayrıca, küresel ekonomiye yönelik önemli aşağı yönlü riskler, değişken bir jeopolitik durum ve daha sıkı finansal koşullar nedeniyle sınır ötesi etkiler konusunda endişeler dile getirildi.

Hindistan Maliye Bakanlığı tarafından paylaşılan Twitter gönderisine göre, liderler dijital varlıklar ve düzenlemelerin yanı sıra yaklaşmakta olan G-20 başkanlığını ve IMF’nin Hindistan’ı bu rol için desteklemesini de tartıştı.

Kripto benimsenmesinin yüksek olduğu Hindistan’ın Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, 1 Nisan’dan itibaren tüm kripto gelirlerine yüzde 30 sabit vergi ve 1 Temmuz’dan itibaren 10.000 Hindistan rupisinin (125 dolar) üzerindeki işlemlerde yüzde 1 vergi indirimi getirmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x