Yükleniyor...

Hindistan Merkezi Zebay Faaliyetlerini Durdurdu

Hindistan'ın en büyük ticaret hacmine sahip kripto para borsalarından olan Zebpay, son ticaretler den sonra bugün itibariyle kripto para ticaretini durduğunu açıkladı.

zebpay faaliyetlerini durdurdu

Hindistan’ın en büyük ticaret hacmine sahip kripto para borsalarından olan Zebpay, son ticaretler den sonra bugün itibariyle kripto para ticaretini durduğunu açıkladı. Ahmedabad merkezli şirket, Cuma günü başlayan işlemlerin iptal edileceğini açıkladı.

Müşterilerini mağdur etmek istemeyen Zebpay, yapılacak olan tüm işlemlerin kullanıcılara geri ödeneceğini belirtti.

Yapılan açıklamada ise: “Yeni siparişlerin hepsi iptal edilecek. Kararın şirket ile alakalı olmadığını, Hindistan merkez bankasının kripto para borsalarında yapılan işlemleri yasaklamasından dolayı artık borsamız çalışmayacak.”

Her ne kadar Zebpay, farklı alternatiflere yönelse de borsada yapılan işlemlerin %90’i kripto paralar üzerinden yapılmaktaydı. Borsa, kripto para değişim işini yürütmek için farklı yöntemler arasa da bulamadı ve işlemleri sonlandırma kararı almak zorunda kaldı.

Döviz hizmetinin ise herhangi bir değişikliğe uğramayacağını ve halen daha aktif olarak kullanılabileceği belirtildi. Yine var olan kripto paralarınızı saklamak için Zebpay hala daha hizmet vermeye devam etmekte.

CoinMarketCab’den gelen bilgilere göre ise Zebpay’in işlem hacmi dibe vurmuş durumda. Platformun 24 saatlik işlem hacmi 5  milyon dolar seviyesindeyken gelen karar ile birlikte 200.000 $ seviyelerine indi.

Açılan mahkeme ise hala daha devam etmekte. Davanın sonuna kadar Merkez Bankası’nın vermiş olduğu durdurma kararı geçerli. Dava sonucunda işlemlere izin çıkması durumunda ise Zebpay ve diğer Hindistan borsaları aktif olarak çalışabilecek.

Hindistan’ın bu kararı almasında ki en büyük sebep bazı iş adamlarının ve yatırımcıların kripto para borsalarında para kaybetmeleri olarak görülüyor. Hindistan’da iş adamlarının sözü ülkenin birçok yerinde geçtiği içinde merkez bankası böyle bir karar almak zorunda kaldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner