Hindistan Polisi, Kripto Dolandırıcısını Tutukladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Hindistan Polisi, Kripto Dolandırıcısını Tutukladı

Maharashtra eyaletindeki Hint polisi, 1,441 yatırımcıyı sahte kripto para birimiyle dolandırmakla suçlanan kişiyi yakaladı.

Hindistan Polisi Kripto Dolandiricisini Tutukladi 1

Maharashtra eyaletindeki Hint polisi, 1,441 yatırımcıyı sahte kripto para birimiyle dolandırmakla suçlanan kişiyi yakaladı.

Kripto sektörü genişledikçe yeni dolandırıcılar ve dolandırıcılık yöntemleri ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz dönemde Hint yetkililer, 162 milyon dolar değerinde bir soygunun önüne geçmişti. Bu kez sahte kripto paralarla yatırımcıları kandıran bir suçlunun peşine düştü ve tutukladı.

Hint Kripto Dolandırıcısı Thane’de Yakalandı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Times of India’da çıkan habere göre, Thane polisinin ekonomik ve mali suçlarla uğraşan Ekonomik Suç Kanadı (EOW), Maharashtra eyaletinde kripto dolandırıcılığıyla suçlanan bir kişiyi tutukladı.

Hindistan’ın batısındaki Maharashtra eyaletinin Thane şehrinde tutuklanan suçlu, Magic 3x ve SMP adını verdiği sahte kripto para birimlerini kullanarak 1.441 yatırımcıyı kandırdı. Dolandırıcının, Hindistan genelinde doladığı kişilerden 2,5 milyar rupi (31,2 milyon dolar) üzerinde para elde ettiği bildiriliyor. Ayrıca, şimdiye kadar 55 bin dolar kaybeden 24 yatırımcının ilgili dolandırıcılık olayında öne çıktığı belirtiliyor.

Hindistan ayrıca, ülkedeki 10 farklı kripto para borsasını, 10 milyar rupiden (125 milyon dolar) fazla akladığı iddiasıyla soruşturuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x