Yükleniyor...
Sponsored

Hindistan’dan Teknoloji Odaklı Kripto Düzenlemesi Adımı

Hindistan, G20 başkanlığı yaptığı süreç boyunca kripto para birimi için standart işletim prosedürleri geliştirmeyi hedefliyor.

Hindistandan Teknoloji Odakli Kripto Duzenlemesi Plani

Hindistan, G20 başkanlığı yaptığı süreç boyunca kripto para birimi için standart işletim prosedürleri geliştirmeyi hedefliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Temmuz ayında, Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) kripto para birimleriyle ilgili endişelerini dile getirmişti. Ayrıca, mali istikrar üzerinde istikrarsızlaştırıcı bir etkiye sahip olabilecekleri için yasaklanmaları gerektiğini söylediğini söyledi. Sitharaman, kriptoyla ilgili durumu kötü nitelendirse de teknolojiden kopmak istemiyor.

Hindistan, Teknoloji Odaklı Kripto Düzenlemesi Geliştirmeyi Planlıyor

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası’nın yıllık toplantılarına katılmak için Washington DC’ye gitti. Gezisini bitirmeden önce bir grup gazeteciye, kripto meselesinin, Hindistan’ın G20 başkanlığı süreçte gündemde olacağını söyledi.

Sitharaman, ülkenin önümüzdeki yıl G20 başkanlığı sırasında kripto para birimi için standart işletim prosedürleri geliştirmeyi hedeflediğini belirtti. Aynı zamanda, teknolojiden geri kalınmaması, ancak kötüye kullanılmamasını istediğini de vurguladı.

kripto paralar

Tek bir ülkenin kriptoyu herhangi bir biçimde etkili bir şekilde idare edemeyeceğinin veya düzenleyemeyeceğini belirten Sitharaman, şunları söyledi:

“Umarım, kripto konusunda tüm ülkeler tarafından genel bir çerçeveye veya SOP’ye ulaşılabilir. Böylece küresel olarak teknoloji odaklı bir düzenleyici çerçeveye sahip olunabilir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x