Hint Bankaları Geleceğe Yapay Zeka ile Hazırlanacak • Coinkolik
Yükleniyor...

Hint Bankaları Geleceğe Yapay Zeka ile Hazırlanacak

Hindistan Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Mahesh Kumar Jain, Hintli banka yöneticilerine yapay zeka (AI) ve blokzincir gibi yenilikçi teknolojileri benimsemeleri gerektiğini söyledi.

hindistan merkez bankasi kripto paralar hakkinda degerlendirmede bulunduasd

Hindistan Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Mahesh Kumar Jain, Hintli banka yöneticilerine yapay zeka (AI) ve blokzincir gibi yenilikçi teknolojileri benimsemeleri gerektiğini söyledi. 

Hindistan Merkez Bankası (RBI) tarafından Hint bankalarının yöneticileri için düzenlenen bir konferansta, başkan yardımcısı Mahesh Kumar Jain sürdürülebilir büyüme ve istikrarla ilgili risk stratejilerini tartıştı. Jain, gelecekteki risklere karşı hazırlıklı olmak söz konusu olduğunda etkin kurumsal yönetim, yönetişim yapısı ve süreçlerinin öneminden bahsetti. 

Pakistan da Yapay Zeka Teknolojisini Benimsiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hindistan Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Mahesh Kumar Jain, geleceğe hazırlanmak için Hint bankalarının yapay zeka ve blokzincir gibi yenilikçi teknolojileri benimselerini, dijital dönüşüme odaklanmalarını, müşteri deneyimini geliştirmelerini ve siber güvenlik önlemlerine yatırım yapmalarını tavsiye etti. 

Hindistan Merkez Bankası‘nın dijital para birimi 1 Kasım’da piyasaya sürüldü ve Mart ayında çevrimdışı işlevsellik için test edilmeye başlandı. O dönemde RBI icra direktörü Ajay Kumar Choudhary, Hindistan’ın CBDC’sini bir değişim aracı olarak kullanma niyetini paylaşmıştı. 

Hindistan’ın komşusu Pakistan da kısa bir süre önce 2027 yılına kadar 1 milyon BT mezununu AI konusunda eğitmek için iddialı bir plan açıkladı. 

Ülke tarafından daha önce bildirildiği gibi, Pakistan’ın yapay zeka için amaçlanan kullanım durumları arasında hava durumunu tahmin etmek, tarım tedarik zinciri optimizasyonu ve sağlık hizmetleri dönüşümü yer alıyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x