Yükleniyor...
Sponsored

Hint Kripto Borsası, Singapur’dan Lisans İstiyor

Hindistan'ın en eski kripto borsalarından ZebPay, lisans için Singapur'un kapısını çaldı.

Hint Kripto Borsasi Singapurdan Lisans Istiyor

Hindistan’ın en eski kripto borsalarından ZebPay, lisans için Singapur’un kapısını çaldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nomics’ten alınan verilere göre, ZebPay’deki günlük işlem hacmi Ekim 2021’de 122 milyon dolardan 700 bin dolara kadar düştü. ZebPay de hem bu nedenle, hem de ülkenin vergi politikaları iç piyasayı ezdiğinden dolayı büyümek için denizaşırı ülkelere yelken açmak istiyor.

Hint Kripto Borsası ZebPay, Singapur’da Lisans Başvurusu Yaptı

Şirketin eski CEO’su Avinash Shekhar, verdiği bir röportajda, ZebPay’in Singapur’da bir lisans başvurusunda bulunduğunu ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde benzer bir adımın potansiyelini değerlendirdiğini söyledi.

Shekhar, lisans başvurusunun nedeniyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Şirket, Hindistan’a odaklanmaya devam edecek olsa da ülkenin bu yıl kriptoya uyguladığı yüzde 1 işlem vergisi ticaret hacimlerine zarar veriyor ve verginin düşmesi gerekiyor. Aksi takdirde işler düzelmeyecek”

singapur

Hindistan merkezli önemli platformlardaki günlük hacimler, işlem vergisinin Temmuz ayında yürürlüğe girmesinden bu yana yüzde 90’ın üzerinde düştü. Bu, aracı kurumlar için bir ücret talep ediyor. Örneğin, Hindistan’ın en büyük kripto borsası olan Binance üyesi WazirX, personelinin yaklaşık yüzde 40’ını işten çıkardı.

Shekhar, ZebPay’in yönetim dışı personel için yüzde 6’lık bir düşüş de dahil olmak üzere maaş kesintileri uyguladığını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x