Hintli Kripto Para Borsası Yasağa Rağmen Çalışabiliyor! • Coinkolik
Yükleniyor...

Hintli Kripto Para Borsası Yasağa Rağmen Çalışabiliyor!

Geçtiğimiz birkaç aydır Hindistan Merkez Bankası kripto para borsaları üzerine odaklanmış durumda.

Hindistan Kripto Para Borsaları

Geçtiğimiz birkaç aydır Hindistan Merkez Bankası kripto para borsaları üzerine odaklanmış durumda. Merkez Bankası’nın son eylemi kripto para borsaları ile etkileşime giren banka hesaplarını yasaklamak oldu. Böylece ülkedeki kripto para borsa hareketinin engellenmesi hedefleniyor.

Hintli kripto para birimi borsası Unocoin, kısa bir süre önce kripto para kazanmaya ve satmaya devam etmelerini sağlayan bir yasal boşluk buldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Unocoin’un bulduğu çözüm ATM’lerdi. ATM’ler, kullanıcılara rupileri doğrudan kendi Unocoin hesaplarına ya da bu hesaplardan çekmelerine veya yatırmalarına izin veriyor. Kısacası, ATM’ler kullanılarak Unocoin’de bulunan kripto paralardan herhangi birini alıp satabilmek mümkün.

Bu, kullanıcıların banka hesaplarını Unocoin’den tamamen ayırabilmeleri anlamına geliyor. Yani Hindistan devletinin herhangi bir yasaklama hakkı bulunmuyor -en azından yeni bir düzenlemeye kadar-. Unocoin, kendi banka hesabına sahip olduğu sürece alım satım işlemleri devam edecek.

2013 yılında kurulan Unocoin, 120 çalışanı ve 1.3 milyon müşterisiyle 2 milyar rupi gibi oldukça büyük bir işlem hacmine sahip. Unocoin, 3 farklı şehirde 30 ATM’yi kullanıma sunacaklarını açıkladı.

Hükümetler ve düzenleyici kurumların kripto para birimini büyümesini engellemelerine yönelik imkanları olsa da tamamen engellemelerinin bir yolu bulunmuyor. Çin ve Venezüella gibi ülkelerde de olduğu gibi, kripto para borsaları ne kadar yasak olsa da insanlar bir şekilde borsalara ulaşabilecekler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x