Yükleniyor...

Hodlnaut, 200 Milyona Yakın Mali Açık Bildirdi

Singapur merkezli kripto lending şirketi Hodlnaut, mahkeme beyannamesinde yaklaşık 200 milyon dolarlık mali açık olduğunu bildirdi.

Hodlnaut 200 Milyona Yakin Mali Acik Bildirdi

Singapur merkezli kripto lending şirketi Hodlnaut, mahkeme beyannamesinde yaklaşık 200 milyon dolarlık mali açık olduğunu bildirdi.

Hodlnaut, bu ayın başlarında para çekme işlemlerini durdurdu ve ardından alacak korumasına başvurdu. Alacak koruması için mahkemeye sunduğu beyannamesinde, başvurusunu güçlendirecek verilere yer verdi.

Terra, Hodlnaut’un Mali Yapısına Zarar Verdi

Hodlnaut Para Cekme Islemlerini Durdurdu 1

Hodlnaut’un mahkeme beyannamesi, şirketin 19 Ağustos’ta Singapur’da polis davasıyla uğraştığını ve nakit tasarrufu için personelinin yüzde 80’nini işten çıkardığını doğrulayan bir haberin ardından müşterilere sunuldu.

Hodlnaut’un beyannamesinde 122 milyon SGD’lik (88 milyon dolar) varlık bulunsa da 391 milyon SGD (yaklaşık 281 milyon dolar) tutarında ödenmemiş borç görünüyor. Bu da mali açığın yaklaşık 193 milyon dolar olduğunu gösteriyor.

Belgede, Hodlnaut’un müşterilerine yüksek getirileri aktarmanın bir yolu olarak Terra’daki Anchor Protocol’de başarısız olan stabilcoin olan UST’de yaklaşık 317 milyon dolar bulundurduğu belirtiliyor. Mayıs ayında, Terra’nın stablecoin’i UST, dolardan hızlı bir şekilde ayrıldı ve beyana göre Hodlnaut’a 189,7 milyon dolar zarar verdi.

Hodlnaut, finansal zorluklarla karşı karşıya kalan Singapur merkezli tek firma değil. Kripto borsası Zipmex ve kripto lending şirketi Vauld da ülkede alacaklı koruması isteyen firmalar arasında bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner