Yükleniyor...

Hodlnaut Alacaklıları, Şirketin Tasfiyesini İstiyor

Zor durumdaki kripto kredi kuruluşu Hodlnaut Pte'nin kilit alacaklıları, önerilen yeniden yapılandırma planını reddetti ve şirketin tasfiye edilmesini istedi.

Hodlnaut Alacaklilari Sirketin Tasfiyesini Istiyor

Zor durumdaki kripto kredi kuruluşu Hodlnaut Pte’nin kilit alacaklıları, önerilen yeniden yapılandırma planını reddetti ve şirketin tasfiye edilmesini istedi.

Hong Kong’da da faaliyet gösteren Singapur merkezli Hodlnaut, Ağustos ayında para çekme işlemlerini durdurdu ve alacaklılardan koruma aldı. Firma, Terra çöküşüyle birlikte 190 milyon dolara yakın bir zarara uğradı. Dünya genelinde birçok kripto kredi kuruluşu da Hodlnaut gibi geçen yılki dijital varlık krizinde çökmüştü.

Hodlnaut Alacaklıları Yeniden Yapılandırma Planlarını Reddetti

Hodlnaut’un mahkeme tarafından atanan geçici adli yöneticileri tarafından 11 Ocak’ta yapılan bir başvuruya göre, alacaklıların çıkarlarına en iyi şekilde firmanın tasfiye edilmesi uygun olacak.

Aacaklılardan biri olan Algorand Vakfı, dosyada “şirketin dağıtım için mevcut kalan varlıklarını en üst düzeye çıkarmak için” böyle bir adımın mümkün olan en kısa sürede atılması gerektiğini yazdı.

Singapurda Hodlnaut icin Sorusturma Baslatildi

Alacaklılar grubu, yeniden yapılandırma planında Hodlnaut’un tökezlemesine başkanlık eden yöneticilerin işi yönetmeye devam etmesine izin verecek bir hükme itiraz etti. Singapur polis teşkilatı, Kasım ayında yaptığı açıklamada Hodlnaut ve yöneticilerini olası hile ve dolandırıcılıktan dolayı soruşturduğunu açıkladı.

Önerilen yeniden yapılandırma üzerindeki soru işareti, şirketin geleceği hakkındaki belirsizliği artırıyor. Bu arada, Cuma günü yapılan bir duruşmada geçici adli yöneticilerin görevden alınması için yapılan başvuru da reddedildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x