Yükleniyor...

Hogan: SEC’in Ripple (XRP) Davasında Mahkemeye Açıklaması Gereken Önemli Bir Konu Var

SEC'in Ripple aleyhine açtığı davayı takip eden hukuk şirketi Hogan ve Hogan, SEC'in mahkemeye açıklaması gereken önemli bir konu olduğunu söyledi.

se ripple

SEC’in Ripple aleyhine açtığı davayı takip eden hukuk şirketi Hogan ve Hogan, SEC’in mahkemeye açıklaması gereken önemli bir konu olduğunu söyledi.

Hogan & Hogan hukuk firmasının ortağı Jeremy Hogan, 2016 yılında SEC’in belgelerde Ripple Labs’tan “dijital para birimi şirketi” olarak bahsettiğini söyledi. Şimdi, SEC, bir “dijital güvenlik” şirketine nasıl dönüştüğünü yargıca açıklamak zorunda kalacak.

“SEC, XRP Statüsü Konusunda FinCen ile Anlaştı”

Avukat, kamuya açık belgenin 2016 tarihli olduğunu ve o zamanlar ABD menkul kıymetler düzenleyicisinin Ripple’a bağlı XRP’yi dijital bir para birimi olarak gördüğünü ve böylece 2015’te FinCen kararını kabul ettiğini açıkladı.

FinCen hakkındaki bu argüman, Ripple’ın mahkemede SEC’e karşı aktif olarak kullandığı argümandır. Hogan, bu açıklamanın her iki taraftaki avukatların bugün mahkemede tartışacakları belgelerin bir parçası olacağını belirtti.

SEC XRP’nin bir menkul kıymet olduğu konusunda ısrarcı olduğu yasal işlemi Aralık ayında Ripple’a karşı başlattı. Düzenleyici; Ripple, CEO Garlinghouse ve kurucu ortağı Christopher Larsen’i bu kayıtsız menkul kıymetleri satmak ve 1 milyar doların üzerinde kar elde etmekle suçluyor.

XRP Yükseliyor

ABD’nin daha önce bildirdiği gibi, XRP bugün üç yılın en yüksek seviyesi olarak 1 doların üzerine çıktı. Geçtiğimiz haftadan bu yana kripto para yüzde 70 artış gösterdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x