Yükleniyor...

Hollanda Maliye Bakanı Kripto Para Yasağı Hakkında Konuştu

Hollanda Maliye Bakanı Wopke Hoekstra, Cuma günü yaptığı açıklamada üst düzey bir Hollandalı ekonomi danışmanının kripto para yasağını savunmasının ardından kripto para birimlerini yasaklamanın hiçbir şeyi çözmeyeceğini söyledi.

hollanda maliye bakani kripto para yasagi hakkinda konustu

Hollanda Maliye Bakanı Wopke Hoekstra, Cuma günü yaptığı açıklamada üst düzey bir Hollandalı ekonomi danışmanının kripto para yasağını savunmasının ardından kripto para birimlerini yasaklamanın hiçbir şeyi çözmeyeceğini söyledi.

Het Financieele Dagblad tarafından Cuma günü yayınlanan bir makalede, hükümete bağlı Ekonomik Politika Analizi Bürosu Başkanı Pieter Hasekamp, ​​Hollanda’da kripto paraların “üretimi, alım satımı ve mülkiyetinin tamamen yasaklanması” çağrısında bulunmuştu.

Anonimliklerinin onları suçlular için yararlı kıldığı ve para kadar iyi olmadıkları, hesap birimleri, ödeme araçları ve değer depoları olarak başarısız olduklarını savunan Hasekamp “Kripto para birimleri, ‘kötü para’nın tüm özelliklerini gösteriyor: belirsiz köken, belirsiz değerleme, gölgeli alım satım uygulamaları” dedi.

Maliye Bakanı Hoekstra, Cuma günü RTL kanalına yaptığı açıklamada, Hasekamp’ın kripto paralarla ilgili bu endişelerini ele aldı. Bakan, Hasekamp’ın önerdiği türden bir yasağın düzenleyici denetime daha az tercih edileceğini söyledi:

“Şimdiki gözlemim, bunun Hollanda’daki toplam yasaktan daha etkili olduğu yönünde.”

Hasekamp’ın kripto para birimlerini yasaklamayı öneren yazısında şu ifade yer aldı:

“İhtiyatlı düzenleme geri tepebilir: kripto parayı gerçek bir finansal ürün olarak meşrulaştırır. Son gelişmeler, harekete geçme zamanının geldiğini gösteriyor: Ne kadar uzun süre beklersek, nihai çöküşün olumsuz sonuçları o kadar büyük olur.”

Hasekamp’ın Hollanda siyasetinde karar verme yetkisi bulunmuyor. Bürosu, Ekonomik İşler ve İklim Politikası Bakanlığı’nın bir parçası ve müdürü bakan tarafından atanıyor. Araştırması bağımsız nitelikte ve tavsiyeleri ise bağlayıcı değil.

Hollandalı kripto para lobi şirketi Association of Bitcoin Companies’in başkanı Patrick van der Meijde Cuma günü Hollanda gazetesi NOS’a şunları söyledi:

“Bitcoin açık kaynaktır, insanların çalıştırabileceği bir yazılımdır. Bu işgal edebileceğin bir ofis değil.”

“Genel Görüş Aptal Olduğu Şeklinde”

Önde gelen kripto para analisti ve trader Michaël van de Poppe da konu hakkında konuştu. Hollandalı trader, “herkes bana Hollanda’da kripto paraların yasaklanıp yasaklanmayacağını soruyor. Ancak genel görüş Central Planning Office (CPB) Başkanı’nın aptal olduğu yönünde. Bitcoin burada yasaklanmayacak” şeklinde konuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner