Yükleniyor...

Hollanda Merkez Bankası, Coinbase’e Ceza Kesti!

Hollanda Merkez Bankası (DNB), kripto borsası Coinbase'e, Eylül'de kayıt aldığı dönemden öncesindeki kayıtsız işlemleri nedeniyle 3.

coinbase

Hollanda Merkez Bankası (DNB), kripto borsası Coinbase’e, Eylül’de kayıt aldığı dönemden öncesindeki kayıtsız işlemleri nedeniyle 3.3 milyon euro ceza kesti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hollanda Merkez Bankası (DNB), Geçtiğimiz yılın Eylül ayında kripto borsası Coinbase’e bir düzenleyici lisans vermişti. Bu lisans sayesinde borsa, ülkedeki hizmetlerini yasal bir şekilde yürütme hakkı kazandı. Ancak DNB, Eylül’den önceki süreçlerde kayıtsız hizmet verdiği gerekçesiyle borsaya ceza kesti. DNB, Coinbase’e 3.3 milyon euroluk bir yaptırım uyguladı.

Hollanda Merkez Bankası, Coinbase’e Acımadı

Hollanda Merkez Bankası (DNB), kripto borsası Coinbase’in ihlallerini gerekçe göstererek 3.3 milyon euroluk bir ceza kesti.

DNB tarafından belirtilen ihlaller, uzun bir süre boyunca gerçekleşti. Bu süre, 15 Kasım 2020 ile 24 Ağustos 2022 tarihleri arasını kapsıyor. Coinbase, geçen yılın Eylül ayında düzenleyici lisans almıştı. Yani borsa, lisans almadan önceki süreçler nedeniyle ceza ile karşı karşıya kaldı.

Coinbase, DNB’ye herhangi bir vergi ödemediği ve devam eden denetimle ilgili başka herhangi bir maliyetsel sorunlarla karşılaşmadığı için piyasada rekabet avantajı elde etti.

Ayrıca borsanın karara itiraz etmek için 1 hafta süresi bulunuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x