Yükleniyor...

Hollanda, Tornado Cash Geliştiricisini Tutukladı

Hollanda, şüpheli Tornado Cash şüphelisini Amsterdam'da tutukladığını duyurdu.

tornado 1

Hollanda, şüpheli Tornado Cash şüphelisini Amsterdam’da tutukladığını duyurdu.

Hollanda’nın Mali Bilgi ve Soruşturma Servisi (FIOD) tarafından yapılan açıklamaya göre, ABD hükümetince yaptırım uygulanan Tornado Cash protokolüne dahil olduğundan şüphelenilen 29 yaşındaki bir geliştirici, Cuma günü Amsterdam’da yerel saat ile 11.30’da tutuklandı.

Hollanda’da Tornado Cash Geliştiricisi Yargı Karşısında

Tornado Cash, Ethereum tabanlı kullanıcıların kripto varlıklarını aktarırken anonim olmasını sağlayan bir kripto karıştırma hizmeti olarak açıklanabilir. Tornado Cash’e, geçtiğimiz günlerde ABD Hükümeti tarafından suçlulara kara para aklamada yardım etmesinden dolayı yaptırım uygulandı.

FIOD, Tornado’nun kara para aklamaya yardım etmesi iddiaları üzerine şüpheliler hakkında Haziran ayında soruşturmalara başladı. Mali Bilgi ve Soruşturma Servisi (FIOD), bugün yaptığı açıklamada şüphelinin Cuma günü Hollanda yerel saati ile 11.30’da Den Bosch’ta bir sorgu yargıcının karşısına çıkarıldığını aktardı.

FIOD ayrıca, birden fazla şüphelinin tutuklanması iddiasının doğruluğunu da inkar etmedi. Şüpheliler, ciddi dolandırıcılık, çevre suçları ve malvarlığına el koyma suçlarıyla yargılanıyorlar ve bu soruşturmayı Cumhuriyet Savcılığı yürütüyor. FIOD ayrıca kara para aklamayı kolaylaştıran merkeziyetsiz kuruluşlara (DAO’lar) “daha fazla dikkat” ettiklerini de açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner