Hong Kong, CBDC'ye Hazırlanıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Hong Kong, CBDC’ye Hazırlanıyor

Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çalışmaları kapsamında bir rapor yayımladı.

Hong Kong CBDC

Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çalışmaları kapsamında bir rapor yayımladı.

Kripto endüstrisi Asya’ya kayarken, Hong Kong’un sektöre yönelik çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Hong Kong, kripto para ve CBDC konusunda önemli adımlar atmaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para ticaretine onay veren ve bu kapsamda düzenleyici netlikleri sağlamaya çalışan Hong Kong, CBDC konusunda da emin adımlar atıyor. HKMA, bugün yayımladığı bir raporda, dijital Hong Kong doları (e-HKD) çalışmalarının önem teşkil ettiğinin sinyalini verdi.

Hong Kong, CBDC için Emin Adımlarla İlerliyor

Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), merkez bankası dijital para birimi (CBDC) hakkında bir rapor yayımladı. HKMA, dijital Hong Kong doları (e-HKD) için umutlu olduğunu dile getirdi.

HKMA, raporda, mevcut ödeme sisteminde ve finansal piyasada CBDC’lerin önemsiz görünmesine aldırış etmediğinin altını çizdi. Rapora göre HKMA, e-HKD için kullanım alanlarını ve dijital ekonomideki hızlı evrilmeyi irdeliyor.

Daha önce pilot çalışmalara başlanan e-HKD’nin hızlı bir şekilde ortaya çıkması ve benimsenmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda HKMA, pilot çalışmalarını hızlandırmayı planlıyor.

Bugün yayımladığı raporda HKMA, CBDC konusunda, politika ve yargı yönünden çeşitli faktörleri dikkate alacağını ve uygulanabilir çözümler üzerinde duracağını açıkladı.

Kripto sektöründe Asya furyasının mimarlarından birisi olan Hong Kong, dijital ekonominin her yönüne adım atmaya çalışıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x