Yükleniyor...

Hong Kong Dijital Varlıkları Yeniden Değerlendiriyor

Hong Kong hükümeti, sanal varlık ETF'leri, tokenize menkul kıymetler ve perkande yatırımcılar hakkındaki duruşunu yeniden gözden geçiriyor.

Hong Kong Dijital Varliklari Yeniden Degerlendiriyor

Hong Kong hükümeti, sanal varlık ETF’leri, tokenize menkul kıymetler ve perkande yatırımcılar hakkındaki duruşunu yeniden gözden geçiriyor.

Hükümet bu konuda sanal varlık hizmet sağlayıcılarıyla ilişki kurmaya ve onları şehre davet etmeye hazır olduklarını dile getiriyor. Hong Kong hükümeti, perakende yatırımcıların kripto para birimleri ve kripto borsasında işlem gören fonlarda ticaret yapmalarına izin vermeyi önerdi.

Hong Kong Dijital Varlıklara Daha Ilımlı

Hong Kong’un Finansal Hizmetler ve Hazine Bürosu, kenin teknoloji konferansı Hong Kong FinTech Week’in açılışında sanal varlıklar hakkında bir politika açıklamasında bulundu.

Açıklamada, Hong Kong’un küresel sanal varlık hizmeti sağlayıcılarıyla ilişki kurmaya ve onları şehre davet etmeye hazır olduğu belirtildi. Çin Halk Cumhuriyeti’nin Özel İdari Bölgesi olan Hong Kong Yasama Konseyi, şu anda, Kara Para Aklama ve Terörle Mücadele Finansmanıyla Mücadele Yönetmeliğinde önerilen değişikliklerin bir parçası olarak Hong Kong’un yeni lisans rejimini gözden geçiriyor. Rejim, gelecek yıl 1 Mart’ta yürürlüğe girecek.

Politika bildirisine göre, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, perakende yatırımcılara lisanslı borsalara nasıl sanal varlıklara uygun bir erişim derecesi verilebileceği konusunda halka açık bir istişare gerçekleştirecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner