Yükleniyor...

Hong Kong Düzenleyicisi Kadrosunu Güçlendirmek İstiyor

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), lisans başvurularıyla ilgilenmek üzere ekibini genişletmek istiyor.

Hong Kongtan Kripto Yatirimcilari icin Yeni Hamle

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), lisans başvurularıyla ilgilenmek üzere ekibini genişletmek istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, yeni rejim öncesi işlemlerini kolaylaştırmak ve daha hızlı olması adına kadrosunu güçlendirmek istiyor.

Hong Kong Düzenleyici Kurumu Ekibini Genişletecek

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), şehir bir kripto merkezi haline gelmek için uğraşırken dijital varlıkları yöneten ekibini genişletecek.

Düzenleyici kurum, yargı alanının Yasama Konseyi’ne sunduğu 2023 4. çeyrek bütçe raporunda, ticaret platformlarını işletmek ve sanal varlık fonlarını yönetmekle ilgilendiğini ifade eden daha fazla operatöre yanıt olarak personel sayısına dört görevin daha eklenmesini istedi.

Böylelikle sanal varlıklarda brüt varlık değerinin yüzde ondan fazlasını yönetmek isteyen fon yöneticilerinin onay için SFC’ye başvurması zorunlu olacak. Onay süreçleri SFC’den geçecek.

Gelen sanal varlıklar hizmet sağlayıcı rejimi kapsamında lisanslanmak isteyen mevcut hizmet sağlayıcılar, 1 Mart 2024’ten önce lisans başvurusunda bulunmaları gerekecek. Başvurular on iki aylık bir geçiş döneminden yararlanabilecekler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x