Yükleniyor...

Hong Kong, Kripto Lisans Yönergeleri Yayınlayacak

Kripto iş yönergelerinin Hong Kong Menkul Kıymetler Vadeli İşlemler Komisyonu başkanı Julia Leung, Mayıs ayında kripto lisans yönergelerinin yayınlanacağını duyurdu.

hongkong

Kripto iş yönergelerinin Hong Kong Menkul Kıymetler Vadeli İşlemler Komisyonu başkanı Julia Leung, Mayıs ayında kripto lisans yönergelerinin yayınlanacağını duyurdu.

Hong Kong Menkul Kıymetler Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (SFC), kripto endüstrisi ve Hong Kong adına önemli bir duyuruda bulundu. Son üç aydır kripto çalışmalarının üzerine özenle düşen Hong Kong, önümüzdeki ay kripto borsası lisans yönergelerini açıklayacığını bildirdi. Açıklanan bilgiler doğrultusunda yönergeler, haziran ayında bireysel yatırımcılar için kripto ticaret platformlarına destek sağlayacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tarih olarak henüz netleşmese de 1 Haziran olarak belirtilen planlama, Hong Kong’un kripto sektörü için büyük bir öneme sahip. Kripto lisans konusunda küresel olarak ön plana çıkan Hong Kong’un gelecekte yapacağı çalışmalar, hem Hong Kong halkını hem de kripto yatırımcılarını meraklandırıyor.

hong kong

Raporda Yer Alan Hususlardan Bahsedildi

Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve Müşterinizi Tanıyın (KYC) düzenleyici gereksinimleri, Leung’un atıfta bulunduğu 20 Şubat raporunda yer alan önemli hususlardan bazılarını içeriyordu. Muhtemel Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcı (VASP) lisans sahiplerinin çoğu için onay beklemeye devam ediyor. Bazı ticaret platformları ise daha şimdiden SFC’nin gözetimi altında yatırımcılara kriptoyla ilgili hizmetler sunmaya başladı.

Ocak ayından bu yana kripto lisans işlemleriyle parlayan Hong Kong, önümüzdeki ay gerçekleştireceği çalışmalar ile büyük ilgi uyandırdı. Kripto piyasasını da dolaylı yoldan etkileyen Hong Kong’un hamleleri, yatırımcılarda merak uyandırmaya devam ediyor.Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x