Yükleniyor...

Hong Kong, Kripto Merkezi Olmakta Kararlı

Hong Kong finansal sekreteri, şehrin yeni yılda kripto, fintech ve diğer girişimler için harika bir yer olacağını söyledi.

Hong Kong Kripto Merkezi Olmakta Kararli

Hong Kong finansal sekreteri, şehrin yeni yılda kripto, fintech ve diğer girişimler için harika bir yer olacağını söyledi.

Hong Kong, rakibi Singapur’un FTX’in raydan çıkmasından ürkerek geri adım attığı dönemde kripto merkezi olmaya hevesli. Şehir, dijital varlık ticareti yapan firmalar için daha fazla lisans vermeye hazırlanıyor. Aynı zamanda, dünyanın her yerinden yeni işletmeleri çekmek için çalışıyor.

Hong Kong, Kripto Merkezi Olmayı Hedefliyor

Cyberport’taki bir Web3 forumunda konuşan Paul Chan, Hong Kong’un bölgesel bir kripto merkezi olma konusundaki kararlılığını dile getirdi.

2017’den beri Hong Kong’un Finansal Hizmetler ve Hazine Müsteşarı olan Chan, kripto konusuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bazı kripto borsaları birbiri ardına çökerken, Hong Kong dijital varlık şirketleri için kaliteli bir dayanak noktası haline geldi. Uluslararası norm ve standartlara uygun sağlam bir düzenleyici çerçeveye sahibiz ve serbest dolaşım yasaklandı”

Chan, şehrin politika açıklamasının ardından, önde gelen birkaç teknoloji firması ve startup’ın, isimlerini açıklamadan, merkezlerini Hong Kong’a taşımayı ya da genişlemeyi düşündüklerini belirtti. Ayrıca, şehrin ayrıca kripto platformları hakkında bir istişare planladığını ve sektöre perakende katılım potansiyelini araştırdığını, ayrıntıların yakında yayınlanacağını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x