Yükleniyor...

Hong Kong, Metaverse’te CyberDefender’ı Başlattı

Hong Kong Police Force, "CyberDefender" adlı Metaverse platformunu başlattı.

hongkong

Hong Kong Police Force, “CyberDefender” adlı Metaverse platformunu başlattı.

Hong Kong’un polis varlığı olarak Metaverse projesi CyberDefender’ın asli amacı siber suçlar ile mücadele. Oluşturulan platform, polis teşkilatının dijital dünyadaki varlığını güçlendirmeyi ve siber suçlara karşı daha etkili bir şekilde mücadele etmeyi hedefliyor.

Hong Kong, Metaverse Polis Platformu Başlattı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CyberDefender, Hong Kong Police Force’un sanal bir ortamda faaliyet gösteren bir platformu olacak. Bu platform, siber güvenlik bilincini artırmayı, siber suçları önlemeyi ve dijital dünyada toplum güvenliğini sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca, platformda vatandaşların siber suçlar hakkında bilgi alabileceği, şüpheli faaliyetleri bildirebileceği ve yardım isteyebileceği bir iletişim kanalı bulunmaktadır.

hong kong

CyberDefender, Hong Kong Polis Gücü’nün halkla daha yakın bir etkileşim kurmasını ve dijital dünyadaki tehlikelere karşı daha proaktif bir şekilde hareket etmesini sağlamaktadır. Platform, kullanıcıların sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) gibi yeni teknolojileri kullanarak interaktif deneyimler yaşayabilecekleri bir ortam sunmaktadır.

Hong Kong Police Force, CyberDefender platformu aracılığıyla, siber suçlarla mücadelede daha hızlı ve etkili olmayı hedeflemektedir. Platform, siber güvenlik eğitimleri, bilgilendirme kampanyaları ve siber suçlarla ilgili güncel bilgilerin paylaşıldığı bir kaynak merkezi olarak da kullanılmaktadır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x