Hong Kong, Önemli Bir Kripto Para Kararının Eşiğinde • Coinkolik
Yükleniyor...

Hong Kong, Önemli Bir Kripto Para Kararının Eşiğinde

Hong Kong, Çin'deki kripto para yasağının aksine, kripto para birimleri için daha dostça bir düzenleme getirmek istiyor.

Hong Kong Onemli Bir Kripto Para Kararinin Esiginde

Hong Kong, Çin’deki kripto para yasağının aksine, kripto para birimleri için daha dostça bir düzenleme getirmek istiyor.

Hong Kong, kripto paraların finansal sistemler için önemli bir adım olduğunu söyleyenler arasında yer alıyor. Terra’nın çöküşünün ardından özellikle stablecoin yasalarına el atılmıştı. Küresel finans merkezi olmak isteyen Hong Kong, şimdi de kripto para kullanımları için önemli bir karar vermeyi planlıyor.

Hong Kong, Perakende Kripto Ticaretini Yasallaştırmayı Planlıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hong Kong, Çin’deki yasağa rağmen perakende kripto ticaretini yasallaştırmak istiyor.

Bloomberg’te yer alan habere göre kripto platformları, gelecek yıl Mart ayından itibaren şehirde perakende kripto ticareti sunmak için lisans başvurusu yapmak zorunda kalacaklar. Düzenleyiciler, bu adımın ülkenin finans merkezi haline gelmesi için önemli olduğunu söylüyor.

bitcoin kripto para piyasaso

Düzenleyiciler, aynı zamanda daha büyük token’ların listelenmesine izin vermeye çalışıyorlar. Ancak Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) gibi belirli kripto paraları onaylamayacaklarını belirterek, önce halka açık bir istişare yapılması gerektiğinden ayrıntıların ve zaman çizelgesinin henüz kesinleşmediği de belirtildi.

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu sözcüsü, yeni duruşun ayrıntıları hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Hükümetin, en iyi kripto merkezi oluşturma planlarını, Pazartesi günü başlayacak bir fintech konferansında sunması bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x