Yükleniyor...

Hong Kong’un Hamleleri, Çin’in Katı Duruşunu Değiştirmiyor

CPIC Investment Management CEO’su Chenggang Zhou, Hong Kong’un kripto hamlelerinin Çin’in kripto duruşunu değiştirmediğini söyledi.

Çin

CPIC Investment Management CEO’su Chenggang Zhou, Hong Kong’un kripto hamlelerinin Çin’in kripto duruşunu değiştirmediğini söyledi. 

Zhou, Cointelegraph’a verdiği röportajda: “Hong Kong hükümeti Web3 ve kriptoyu teşvik etmek için çok çalışıyor, ancak bu anakaradaki düzenleyici mevzuatta veya Çin hükümetinin kriptoya yönelik tutumunda herhangi bir değişiklik anlamına gelmiyor” ifadelerini kullandı. Zhou, Nisan ayında iki kripto fonu başlatan CPIC’nin Çin hükümeti tarafından desteklenmesine rağmen, Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu tarafından Hong Kong kuruluşu olarak faaliyet gösterdiğini vurguladı. 

Çin’in Katı Politikalarından Vazgeçmeyeceği Düşünülüyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CEO, Hong Kong düzenlemelerinin farklı piyasalara veya varlık sınıflarına yatırım yapılmasına izin verdiğini, bu nedenle herhangi bir düzenlemeyi veya yasayı ihlal etmediklerini söyledi. 

Zhou, Çin’in Eylül 2021’de kriptoyu tamamen yasaklamadan önce bile kripto karşıtı duruşunu uzun süre koruduğunu belirtti. Yerel hükümetin yakın gelecekte kripto politikalarını değiştirmesini beklemediğinin de altını çizen Zhou, Hong Kong’daki kripto borsalarının Çinli yatırımcıları kısıtlamayı amaçlayan katı KYC politikalarına sahip olduğunu belirtti. 

Çin’in kripto karşıtı olmaya devam edeceğini düşünen yalnızca Zhou değil. Lesperance & Associates kurucusu David Lesperance, Cointelegraph’a verdiği demeçte önemli ifadeler kullandı. 

Lesperance yaptığı açıklamada: “Çin hükümetinin finans sektörüne sert bir şekilde yaklaştığı göz önüne alındığında, Çin’in vatandaşlarının kripto kullanma yetisi üzerindeki kontrolünü gevşettiğini hayal etmek oldukça zor” ifadelerine yer verdi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x