Yükleniyor...

Hong Kong Yetkilisi, CBDC’yi Stablecoin’e Dönüştürmek İstiyor

Hong Kong Özel İdari Bölgesi Yasama Konseyi Üyesi Wu Jiezhuang, Hong Kong CBDC'sini DeFi destekli bir stablecoin'e dönüştürmeyi önerdi.

Hong Kong Yetkilisi CBDCyi Stablecoine Donusturmek Istiyor

Hong Kong Özel İdari Bölgesi Yasama Konseyi Üyesi Wu Jiezhuang, Hong Kong CBDC‘sini DeFi destekli bir stablecoin’e dönüştürmeyi önerdi.

Kripto endüstrisinin en önemli konularından birisi CBDC‘ler oluyor. Sürekli bir değişim ve yenilik içerisinde olan kripto paralar, yeni entegrasyonların da kapılarını aralıyor. Ülkelerin de artık dahil olmaya başlaması, düzenlemeleri ve CBDC‘leri ana gündem maddesi haline getirdi. Birçok ülke, CBDC çalışmaları kapsamında ilerlemeler kaydetti. Özellikle Türkiye, Dijital TL konusundaki başarılarıyla önemli bir konuma erişti. Son olarak Hong Kong yetkilisi Wu Jiezhuang, Hong Kong‘un CBDC‘sini DeFi destekli bir stablecoin’e dönüştürmeyi teklif etti.

Hong Kong Yetkilisi, CBDC’nin DeFi Destekli Bir Stablecoin Olmasını Önerdi

Hong Kong yetkilileri, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) için yeni modeller üzerinde mesai harcıyor. Yetkililerden Wu Jiezhuang, hükümet tarafından desteklenen ve arkasında bir ülkenin olduğu stablecoin için mesaj verdi. Jiezhuang, Hong Kong CBDC‘sinin stablecoin’e dönüştürülmesini önerdi.

Jiezhuang, Hong Kong dijital dolarını (e-HKD) stablecoin’e dönüştürmenin Web3 gibi teknolojilerin daha iyi benimsenebileceğine inanıyor.

Ayrıca Jiezhuang, geçmiş dönemde gündeme bomba etkisi yaratan birkaç stablecoin hakkında da konuştu. Çöken stablecoin’lerden bahseden Jiezhuang,  “Şu anda piyasada bulunan stablecoin’lerin tümü bazı özel şirketler tarafından çıkarılıyor ve hükümet denetimine tabi değil” dedi.

Hong Kong yetkilisi, bu dönüşüm ile birlikte Web3 ekosistemine daha iyi bir erişim sağlanabileceğini düşünüyor. Yetkili, CBDC ile stablecoin entegrasyonu sayesinde DeFi kullanımına da bağlanılabileceğini aktardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x