Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Hong Kong'da Bir Kadın 450 Bin Dolarlık Tether (USDT) Bozdurmak İsterken Soyuldu

Hong Kong’da Bir Kadın 450 Bin Dolarlık Tether (USDT) Bozdurmak İsterken Soyuldu

ABONE OL:google-news

Hong Kong’da bu yıl ikinci kez bir kripto para yatırımcısı soyguncuların hedefi oldu. Yerel medya organı South China Morning Post’ta yer alan habere göre Hong Kong’da yaşayan bir kadın, pazartesi günü 451.418 USDT’yi 3.5 milyon Hong Kong doları karşılığında bozdurduktan sonra bıçaklı saldırganlar tarafından gasp edildi.

Yapılan soruşturmada gasp edilen kadının telefonundan 3.5 milyon Hong Kong doları tutarında transfer gerçekleştirildiği doğrulandı. Hong Kong polisi şu anda olay yerinden minibüsle kaçan 4 saldırganı arıyor.

Soygunculardan biri kadınla daha önce 3 başarılı OTC ticareti daha gerçekleştirmiş ve bu şekilde mağdurun güvenini kazanmıştı. 451.418 USDT‘lik transfer işleminin gerçekleşmesinin ardından kadının yanına yaklaşan silahlı ve sopalı diğer 3 soyguncu, onu binadaki geçici olarak kiralanmış ofislerden birinde kilitleyerek olay yerinden uzaklaştı.

Gaspa uğrayan kadın şans eseri olaydan yara almadan kurtuldu. Saldırganların kimliği ise henüz belirlenemedi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Tuncay Aydıner
Tuncay Aydıner
Coinkolik.com'un Yayın Koordinatörü olan Tuncay, 2017 yılından bu yana kripto para ve Blockchain gibi yıkıcı finansal teknolojilerle çok yakından ilgilieniyor. Sektörel gelişmeleri çok büyük bir titizlikle okuyucuya ulaştırmayı amaç edinen Tuncay şu ana kadar yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar