Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Hong Kong, Kripto Para Yatırımlarını Yasaklayabilir

Hong Kong, Kripto Para Yatırımlarını Yasaklayabilir

ABONE OL:google-news

Hong Kong hükümeti, perakende yatırımcıların kripto para alım satımını yasaklamak ve tüm sanal varlık alım satım platformlarının bölgede faaliyet gösterecek lisanslar almasını zorunlu kılmak için bir yasa teklifi sunuyor. Kripto para sektöründeki uzmanlar, Hong Kong’un bu hamlesinin kripto para alanında rekabet gücünü kaybetmesine neden olacağını söylüyor.

Hong Kong Mali Hizmetler ve Hazine Bürosu tarafından geçen yıl Kasım ayında sunulan yasama teklifi, geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Teklif şimdi bir yasa tasarısına dönüşecek ve muhtemelen bu yıl içinde yasalaşacak.

Yasa teklifi, kripto para borsaları, saklama hizmetleri sağlayıcıları ve sanal varlık finansman hizmetleri de dahil olmak üzere sanal varlık hizmetleri sağlayıcılarının Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’ndan (SFC) bir lisans başvurusunda bulunmasını gerektirecek. Ayrıca, SFC lisansına başvurmak isteyen tüm sanal varlık hizmet sağlayıcılarının “yalnızca profesyonel yatırımcılara” hizmet etmesini gerektirecek.

Sektördeki uzmanlar, kripto para alım satımı için önerilen bu kısıtlamaların, eğer yasalaşırsa, şirketlerin ve fintech yeteneklerinin Hong Kong’a olan ilgisini kaybetmesine ve daha fazla kripto para düzenlemesi dostu bölgelere taşınmasına neden olabileceğini söylüyor.

Yasa teklifi ayrıca, “SFC’yi sanal varlıklar hizmet sağlayıcılarının lisans koşullarının gereksinimlerine karar verme yetkisi vereceğini” belirtiyor. Bu gerekliliklerden biri, ilk aşamada “yalnızca profesyonel yatırımcılar”ı içeriyordu. Bununla birlikte, ”SFC piyasayı izlemeye devam edecek ve piyasa gelecekte daha fazla olgunlaştıkça konumunu yeniden değerlendirecektir” ifadesi yer aldı.

Profesyonel bir yatırımcı, portföyü 8 milyon Hong Kong Dolarından az olmayan veya yaklaşık 1.03 milyon ABD Doları olan bir kişi veya şirket anlamına gelir. Ancak South China Morning Post’a göre, bölge nüfusunun yalnızca %7’si “profesyonel yatırımcı” olarak nitelendirilmek için yeterli paraya sahip olacak ve geri kalan %93’ünün yasa kapsamında kripto para alım satımı yasaklanacak.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakForkast

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar