Yükleniyor...

Hong Kong’tan Kripto Yatırımcıları için Yeni Hamle

Hong Kong menkul kıymetler düzenleyicisi, perakende yatırımcıların kripto ticaretine izin veren bir plan hazırladığını açıkladı.

Hong Kongtan Kripto Yatirimcilari icin Yeni Hamle

Hong Kong menkul kıymetler düzenleyicisi, perakende yatırımcıların kripto ticaretine izin veren bir plan hazırladığını açıkladı.

Hong Kong finansal sekreteri, geçtiğimiz günlerde şehrin yeni yılda kripto, fintech ve diğer girişimler için harika bir yer olacağını söyledi. Kripto merkezi olmaya hevesli olan Hong Kong’un kripto para birimlerinde perakende ticarete izin verme hamlesi, sektörde aylarca süren kargaşanın ardından geldi ve kripto borsası FTX’in çöküşü en son darbe oldu.

Hong Kong, Kripto Yatırımcıları için Yeni Küme Oluşturuyor

Hong Kong, kripto girişimleri için daha dostane hale getirecek yeni bir düzenleyici rejim hazırlamaya devam ediyor. Menkul kıymetler düzenleyicisi, perakende yatırımcıların ticaretine izin vereceği bir token alt kümesi önereceğini söyledi.

Komisyonun CEO’su Julia Leung, Çarşamba günü Hong Kong’daki Asya Finans Forumu’ndaki bir panelde, yatırımcı korumasının yeni sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VSAP) rejiminin odak noktası olmaya devam edeceğinden, Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (SFC) perakende ticaret için belirli korkuluklar hakkında halkın görüşlerini de alacağını söyledi.

Leung konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Sanal varlıklar geçtiğimiz yıl zirveden düşük (fiyat) seviyelere indi. İyi olan şey, platformlar ve bazı tokenler çöktüğünde sistemden köpük alındığında, yatırımcıların ve satıcıların zihinlerini yatırımcının korunmasına odaklamasıdır”

SFC, 2024 yılının ortalarında VASP lisansları için başvuruları kabul etmeye başlayacak. Aynı zamanda, yatırım fonlarının ve tahvillerin tokenlaştırılması da SFC’nin yetki alanına girecek. Yeni kripto rejimi, tüm ticaret platformlarının ve borsaların, para cezaları ve hapis cezalarıyla sonuçlanacak bir lisans başvurusunda bulunmasını gerektiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner