Yükleniyor...

Hong Kong’un İlk Bitcoin Mağazası Açılıyor

Londra’dan sonra, Hong Kong’ta da Asia Nexgen Bitcoin Exchange (ANXBTC) tarafından kurulan Bitcoin mağazasında müşteriler offline olarak Bitcoin satın alabilecekler

Londra’dan sonra, Hong Kong’ta da Asia Nexgen Bitcoin Exchange (ANXBTC) tarafından kurulan Bitcoin mağazasında müşteriler offline olarak Bitcoin satın alabilecekler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ANXBTC CEO’su Lo Ken-bon, Hong Kong’ta Bitcoin’in karşılaştığı problemin, insanların kolayca Bitcoin satın alamamaları olduğunu ileri sürdü:

“Şimdiye kadar insanlar paralarını yatırıyor, Bitcoin alıyor ve online exchange sitelerinde ticaret yapıyordu. Şimdi ise, mağazaya girip paranızı veriyorsunuz ve Bitcoinleriniz dijital cüzdanınıza aktarılıyor.”

Fakat Lo Ken-bon, insanların Bitcoin almalarını kolaylaştırmak için uğraş sarfedenler arasında tek değil. Bir çok girişim de, Hong Kong’a ilk Bitcoin ATMlerini getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu girişimlerden biri olan Bitcoin Group HK’nın sözcüsü Evan Griffin, firmalarının Portekiz’den Hong Kong’a iki adet ATM getireceğini ve bunları International Finance Centre ile Wanchai Computer Centre’a kuracaklarını belirtiyor.

Hong Kong Bitcoin ATM ise her biri 4.000-5.000 dolar arasında olan Bitcoin ATMlerini Mang Kok’a kuracaklarını, eğer ATMler başarılı olursa daha fazlasının da kurulacağını söylüyor.

Bunların dışında Las Vegas menşeili Robocoin firması da daha önce Hong Kong’a Bitcoin ATM’si kurma girişimine girmiş, fakat bilinmeyen nedenlerden ötürü bu girişimini gerçekleştirememişti.

Hükümetin Bitcoin ile ilgili düşüncesi ise, daha önce yaptığı açıklamalardan biliniyor. Çin hükümeti, “Bitcoin gerçek bir para birimi değil. Şirketler de Bitcoin ile gerçekleştirilen para aklama ve finansal terörizm suçlarına bulaşmamak için önlem almalılar.” açıklamasında bulunmuştu.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x