Yükleniyor...
Sponsored

HTC Metaverse’de 3D Anime Avatar Oluşturmak İçin Pixiv ile Ortak Oldu

Tayvan merkezli akıllı telefon ve sanal gerçeklik gözlüğü üreticisi HTC, metaverse'de 3D anime avatar oluşturmak için yeni bir iş ortaklığı yaptı.

htc metaversede 3d anime avatar olusturmak icin pixiv ile ortak oldu

Tayvan merkezli akıllı telefon ve sanal gerçeklik gözlüğü üreticisi HTC, metaverse’de 3D anime avatar oluşturmak için yeni bir iş ortaklığı yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

HTC, yayımlanan bir basın açıklamasında, metaverse platformu VIVERSE’de Japon anime tarzı 3D avatarı oluşturmak amacıyla Japonya merkezli sanal sanatçı toplululuk platformu ile çalışacağını duyurdu.

HTC Metaverse Aleminde Kendini Geliştirecek

HTC’nin metaverse projesi VIVERSE, yeni ortaklıklar ve ürünler ile sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak VIVERSE’ün başkanı Joseph Lin bu konu hakkında birtakım açıklamalarda bulundu. Lin yeni projenin birçok ihtiyacı karşılayacağını belirterek şunları kaydetti:

“Pixiv ile yapılan iş ortaklığı, VIVERSE’deki sanal karakter sayısını hızla artıracak. Anime ve manga stillerini tercih eden kullanıcıların ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşılayacak”

VIVERSE, HTC tarafından bu yılın mart ayında tanıtılan bir metaverse projesi. Şirket geçtiğimiz ay, metaverse platformu destekli ilk akıllı telefonu Desire 22’yi kullanıcıların beğenisine sunmak için piyasaya sürmüştü.

htc metaversede 3d anime avatar olusturmak icin pixiv ile ortak oldu 1

VRoid ise Pixiv tarafından 2018’de tanıtılan ve ilgili kullanıcıların 3D karakterleri özelleştirmesine imkan tanıyan bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan açıklamaya göre Pixiv şu an günde 10.000’den fazla avatar üretmiş durumda.

Ş şu anda 81 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Pixiv, 100 milyondan fazla eser ile Japon tarzı illüstrasyon, anime, manga stili üzerine odaklanan bir web site olarak biliniyor. Konu ile ilgili projenin daha fazla detay açıklanmadı. Açıklandığında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x