Yükleniyor...

Huawei, Altyapının Metaverse için Yetersiz Olduğunu Düşünüyor

Küresel teknoloji devi Huawei, mevcut telekom altyapısının metaverse için yeterli olmadığını düşünüyor.

Huawei Altyapinin Metaverse icin Yetersiz Oldugunu Dusunuyor

Küresel teknoloji devi Huawei, mevcut telekom altyapısının metaverse için yeterli olmadığını düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Metaverse, kripto para piyasasından bağımsız olarak popülaritesini koruyor. Küresel ekonomide ve kripto piyasasında yaşanan düşüş trendi, metaverse açısından da zorlu süreçleri beraberinde getirdi. Metaverse tarafındaki ticaret hacmi yaklaşık yüzde 70’lik bir düşüş yaşadı. Ancak, genel anlamda insanların ilgisini çekmeyi de başardı. Huawei yetkilisi, gelişen ve benimsenen metaverse için halihazırda bulunan telekom altyapılarının yeterli olmadığını ileri sürdü.

Huawei Yetkilisi, Metaverse ve Web3 Bağlantısına Değindi

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, mevcut telekom altyapısının metaverse için yeterli olmadığını düşünüyor. Şirket, metaverse için 5G veya 6G‘nin anca yetebileceğine inanıyor.

Huawei Orta Doğu İş ve Strateji Danışmanlığı Baş Uzmanı Abhinav Purohit, metaverse kavramının Web3 hareketi ile birbirine bağlı olduğunu dile getirdi.

Purohit, böyle bir teknolojik vizyonu gerçekleştirmek için hızlı iyileştirmeye ihtiyaç duyulacağını sözlerine ekledi. Yetkili isim, sanal dünyanın indirme hızına ve metaverse donanımına ihtiyaç duyacağının altını çizdi.

Metaverse teknolojisinin getirilerine değinen Purohit, “Böyle bir deneyim sunmak, hibrit yerel ve uzaktan gerçek zamanlı işleme, video sıkıştırma, uç bilgi işlem ve katmanlar arası görünürlük gibi alanlarda yenilikler gerektirecektir.” dedi.

Ayrıca Huawei yetkilisi, metaverse sorunlarına da perde araladı. Purohit, gecikme süresinin, simetrik bant genişliğinin ve deneyim kalitesinin metaverse için temel sorunlar haline geldiğini dile getirdi. Yetkiliye göre, 6G daha verimli bir altyapı sağlayabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x