Anasayfa Blockchain Huawei Blockchain Service Projesini Duyurdu

Huawei Blockchain Service Projesini Duyurdu

Dünyaca ünlü teknoloji şirketi olan Huawei’nin bulut hizmetleri kolu olan Huawei Cloud, resmi basın açıklamasında yeni projesi Blockchain Service (BCS) yaptığı lansmanda duyurdu. BCS bu yılın başlarında Çin’de ticari kullanıma sunulmuştu. Lansman sonrası ise tüm dünya artık bu hizmetten faydalanabiliyor.

Servis, küresel girişimcileri ve geliştiricileri Huawei Cloud’da büyük bir hızda ve daha düşük maliyet ile blok zinciri uygulamalarını oluşturmasına ve dağıtmasına olanak tanıyor. BCS’in küresel lansmanı aynı zamanda global blok zinciri platformuna da zemin hazırlayacaktır.

BCS, blok zinciri ve Huawei Cloud’ın güvenlik teknolojileri avantajlarından sadece birisi. Şirket, BCS’in Nesnelerin İnternet’i (IoT), veri uygulamaları ve finansta dahil olmak üzere birçok sektörde kullanılabileceğini belirtiyor. Kimlik doğrulama, gıda kaynak takibi, tedarikçi takibi, sağlık bakımı, veri işlemleri ve Araçların İnternet’i (IoV) gibi alanlar bunlardan sadece birkaçı.

Çeşitli endüstrilerdeki kuruluşlar tarafından blockchain teknolojisi yıllardır araştırılıyor. Bu araştırmaların başını ise IBM şirketi çekiyor. Huawei dağıtılmış defter teknolojisini bir bulut hizmetine yerleştirerek bir ilki başarmış durumda.

Huawei’ye göre Blockchain Service benzer hizmetlere oranla çok esnek ve verimli. Düşük maliyetli olması ve özel güvenlik korumaları ile kullanıcılara çok daha esnek bir platform sunuyor.

2016 yılında Huawei şirketi Linux Foundation’ı başlatmak için blok zinciri alanında ki en popüler açık kaynak kodlu projelerden olan Hyperledger ile ortaklık kurmuştu. Bu projede ise birçok büyük şirket faaliyet gösteriyor.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Doğukan Kozbahttps://www.coinkolik.com
Bilgisayar teknolojilerini yakından takip eden ve kripto paralar hakkında araştırmalar yapan birisiyim. İngilizce İşletme bölümü mezunuyum.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları