Yükleniyor...

Huawei Blockchain Service Projesini Duyurdu

Dünyaca ünlü teknoloji şirketi olan Huawei'nin bulut hizmetleri kolu olan Huawei Cloud, resmi basın açıklamasında yeni projesi Blockchain Service (BCS) yaptığı lansmanda duyurdu.

huawei blockchain service projesini duyurdu

Dünyaca ünlü teknoloji şirketi olan Huawei’nin bulut hizmetleri kolu olan Huawei Cloud, resmi basın açıklamasında yeni projesi Blockchain Service (BCS) yaptığı lansmanda duyurdu. BCS bu yılın başlarında Çin’de ticari kullanıma sunulmuştu. Lansman sonrası ise tüm dünya artık bu hizmetten faydalanabiliyor.

Servis, küresel girişimcileri ve geliştiricileri Huawei Cloud’da büyük bir hızda ve daha düşük maliyet ile blok zinciri uygulamalarını oluşturmasına ve dağıtmasına olanak tanıyor. BCS’in küresel lansmanı aynı zamanda global blok zinciri platformuna da zemin hazırlayacaktır.

BCS, blok zinciri ve Huawei Cloud’ın güvenlik teknolojileri avantajlarından sadece birisi. Şirket, BCS’in Nesnelerin İnternet’i (IoT), veri uygulamaları ve finansta dahil olmak üzere birçok sektörde kullanılabileceğini belirtiyor. Kimlik doğrulama, gıda kaynak takibi, tedarikçi takibi, sağlık bakımı, veri işlemleri ve Araçların İnternet’i (IoV) gibi alanlar bunlardan sadece birkaçı.

Çeşitli endüstrilerdeki kuruluşlar tarafından blockchain teknolojisi yıllardır araştırılıyor. Bu araştırmaların başını ise IBM şirketi çekiyor. Huawei dağıtılmış defter teknolojisini bir bulut hizmetine yerleştirerek bir ilki başarmış durumda.

Huawei’ye göre Blockchain Service benzer hizmetlere oranla çok esnek ve verimli. Düşük maliyetli olması ve özel güvenlik korumaları ile kullanıcılara çok daha esnek bir platform sunuyor.

2016 yılında Huawei şirketi Linux Foundation’ı başlatmak için blok zinciri alanında ki en popüler açık kaynak kodlu projelerden olan Hyperledger ile ortaklık kurmuştu. Bu projede ise birçok büyük şirket faaliyet gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner