Yükleniyor...

Huobi, pNetwork’e Ağır İthamlarda Bulundu

Kripto para borsası Huobi, pNetwork platformunda yaşanan pGALA hack saldırısını ağır ithamlar ile eleştirdi.

Huobi pNetworka Agir Ithamlarda Bulundu

Kripto para borsası Huobi, pNetwork platformunda yaşanan pGALA hack saldırısını ağır ithamlar ile eleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan pNetwork hack saldırısının detayları gelmeye devam ediyor. Popüler kripto para projesi pNetwork, GALA token’ların akıllı sözleşme açığıyla mint‘lendiğini belirtmişti. pNetwork ekibine göre, anonim bir hack saldırısı ile yaklaşık 1.5 milyar dolarlık GALA mint’lendi. Bunları BNB Chain tarafında satmaya çalışan hacker, yaklaşık 4.5 milyon doları ele geçirdi. Havuzları kapatan ve gerekli çalışmalara yönelen pNetwork, Huobi tarafının ağır ithamlarına maruz kaldı.

Huobi: pNetwork Ekibi İşin İçinde

Küresel kripto para hizmet sağlayıcısı Huobi, pNetwork ekibinin 4.5 milyon dolarlık saldırının arkasında olduğunu iddia etti. Borsaya göre, pNetwork ekibi önceden planladığı bir saldırıyı gerçekleştirdi. Borsaya göre, yasal yollardan kaçınmak isteyen pNetwork ekibi hack saldırısını uydurdu.

Saldırıdan Huobi borsası da etkinlendi. Bazı yatırımcılar durumdan faydalanarak PancakeSwap‘tan GALA satın aldı. Aldıkları bu token’ları borsaya atarak, kripto borsasında 0.04 dolardan 0.0003 dolara bir düşüş yaşattı.

Borsa, GALA ve pNetwork tarafından herhangi bir iletişim almadıklarının altını çizdi. BNB Chain tarafıyla iletişime girerek ağı donduran ekip, borsa tarafına bilgi geçmedi.

Huobi, olayların tamamen bir manipülasyon ve dolandırıcılık olduğunu iddia etti. Ayrıca popüler kripto para borsası, yasal süreçlere başladığını duyurdu.

pNetwork Ekibinden Cevap Gecikmedi

pNetwork

Konuyla ilgili açıklama yapan pNetwork, Huobi’nin suçlamalarını kınadığını ve yasal süreçlere başvuracağını belirtti. pNetwork, Huobi’nin perşembe günü bilgilendirildiğini ve 2 dakika sonra acil durumu kabul ettiğini belirtti. Ayrıca ekibe göre, borsa birkaç saat sonra mevduatları bloke etti.

pNetwork, tehlikeye atılan pGALA sözleşmesinin neden olduğu hasarı en aza indirmeyi amaçlayan bu işlemden herhangi bir kâr elde etmediğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner