Huobi Stablecoin'i HUSD Yüzde 72 Düştü • Coinkolik
Yükleniyor...

Huobi Stablecoin’i HUSD Yüzde 72 Düştü

Kripto para borsası Huobi'nin stablecoin'i HUSD, delist edilmesinin ardından yüzde 72'lik bir düşüş yaşadı.

Huobi Stablecoini HUSD Yuzde 72 Dustu

Kripto para borsası Huobi‘nin stablecoin’i HUSD, delist edilmesinin ardından yüzde 72‘lik bir düşüş yaşadı.

Kripto para piyasasında stablecoin‘ler üzerindeki domino etkileri devam ediyor. Terra krizinin ardından TerraUSD’nin (UST) çöküş yaşaması, yaptırımlar ve düzenlemelerin sinyallerini verdi. Kripto para yatırımcıları stablecoin’ler üzerindeki güvenini kaybetmeye başladı. Gelişmelerin ardından birçok stablecoin hizmeti kan kaybetti. Özellikle HUSD, defalarca 1 dolar sabitliğinden çıktı. Popüler borsa Huobi, 28 Ekim tarihinde HUSD hizmetini delist ettiğini duyurdu.

HUSD, Çöken Stablecoin’ler Kervanına Dahil Oldu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Popüler borsa Huobi, borsadan HUSD stablecoin’ini delist etmesiyle tepkileri üzerine topladı. Borsadan gelen açıklamaya göre, yatırımcılar HUSD‘larını USDT ile değiştirebilecekler.

Stable Universal tarafından ihraç edilen HUSD, bu yılın başından beri peg olma konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyor. Yatırımcıların güven kaybını daha da çoğaltan bu sorunlar, borsayı harekete geçirdi.

husdgrafik

Delist kararının ardından, HUSD fiyatı 0.3 dolar seviyelerine kadar geriledi. 1 dolara sabitlenmesi gereken stablecoin, yüzde 72’lik bir düşüş yaşadı. Yatırımcılar ellerindeki HUSD’ların borsa tarafından USDT’ye çevrilmesini bekliyor.

Ortaya atılan iddialara göre, Huobi’de üst düzey rol alan Justin Sun’ın etkisi olabilir. İddialara göre, Sun, kendi stablecoin’i USDD’ye hacim çekmek istiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x