Yükleniyor...

Huobi, Toplu İşten Çıkarma Yapmaya Hazırlanıyor

Kripto para borsası Huobi, toplu işten çıkarma ve maaş kesintileri yapmayı planlıyor.

huobi

Kripto para borsası Huobi, toplu işten çıkarma ve maaş kesintileri yapmayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Borsa, toplu işten çıkarma trendine katılan son kripto şirketi olmaya hazırlanıyor.

Huobi, Çalışan Sayısını Azaltacak

Çinli muhabir Colin Wu’ya göre kripto para borsası, iş gücünün önemli bir bölümünü azaltırken, kıdemli çalışanlarının maaşlarında da kesinti yapacak.

Borsa, geçtiğimiz ay personelleri işten çıkaracağı yönündeki spekülasyonları yalanlamış olsa da şirkete yakın kaynaklar, üst düzey yöneticilerin maaşlarında kesintiye gidileceğini doğrulamıştı.

Habere göre şirket, ekibindeki personel sayısını 1200 kişiden 600-800 civarına düşürmeyi planlıyor. Borsa bununla birlikte yıllık ikramiyeleri de iptal edecek.

Şirket, 18 Aralık’ta bir dizi yıl sonu kampanyası başlatacağını duyurmuştu. Bu kampanyalar, kullanıcıların belirli oranda kripto para ödülleri kazanmasına olanak tanıyacaktı. Ancak firma, bu planından caymış durumda.

Huobi, konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmış değil. Haber, şirketin gidişatı ve genel olarak sektörün geleceği hususunda spekülasyonların ortaya çıkmasına neden oldu.

Singapur, Hong Kong ve Güney Kore’de çalışma ofisleri bulunan şirket, sektörün en köklü şirketleri arasında yer almaktadır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x