Yükleniyor...

HUSD Stablecoin’i Tekrar 1 Dolar Seviyesini Yakaladı

HUSD stablecoin'i, yaşanan %8'lik düşüşün ardından 1 dolarlık sabit değerini geri yakalamayı başardı.

HUSD

HUSD stablecoin’i, yaşanan %8’lik düşüşün ardından 1 dolarlık sabit değerini geri yakalamayı başardı.

HUSD ekibi yaptığı açıklamada de-peg’e sebep olarak kapatılan bir piyasa yapıcı hesabını gösterdi.

HUSD Stablecoin’i 1 Dolar Seviyesini Geri Aldı

Stable Universal tarafından piyasaya sürülen HUSD stablecoin’i, geçtiğimiz gün yaşadığı %8’lik düşüşün ardından 1 dolarlık fiyatı yakalamayı başardı.

HUSD ekibi, Twitter’dan yaptığı açıklamada, yaşanan düşüşün aralarında piyasa yapıcı hesaplar da dahil olmak üzere birkaç hesabın kapanmasından ötürü gerçekleştiğini söyledi. Geçtiğimiz gün piyasa değeri 136.3 milyon dolara kadar düşen HUSD, şu anda tekrar 160 milyon doları yakalamış durumda.

Ekip tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Son zamanlarda bazı piyasa yapıcı hesapları da içeren yasal gereklilikleri yerine getirmek için belirli bölgelerdeki birkaç hesabı kapatma kararı almıştı. Bankacılık saatlerinde yaşanan farklılıklar sebebiyle bu durum kısa süreli bir likidite sorununa neden oldu. Ancak sorun çözüldü”

Dolar ve avro gibi fiat paralara sabitlenmesi için tasarlanan stablecoin’ler, uzun süredir kripto sektörünün ana gündem maddelerinden bir tanesi konumunda. Özellikle TerraUSD’nin yaşamış olduğu büyük çöküş, stablecoin’lerin düzenleyiclerin radarına girmesine neden oldu.

HUSD, TerraUSD’den daha farklı bir yapıya sahiptir. Aşırı teminatlandırılmış bir stablecoin olan TerraUSD’nin aksine HUSD, nakit parayla desteklenen bir stablecoin olma özeliğine sahiptir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x