Yükleniyor...

IBC Group, Madencilik Tesislerini Taşıma Kararı Aldı

Çin’de kripto para madenciliğine yönelik baskılar devam ederken, IBC Group madencilik altyapısını Asya ülkesinden çıkarmayı planlıyor

btc mining

Çin’de kripto para madenciliğine yönelik baskılar devam ederken, IBC Group madencilik altyapısını Asya ülkesinden çıkarmayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çin’de önemli kripto para madenciliği operasyonları bulunan yatırım firması IBC Group, ülke genelindeki tüm Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) madencilik tesislerini kapatma niyetleri olduklarını belirtti. Firma operasyonlarını Kanada, ABD, BAE, Kazakistan, İzlanda ve çok sayıda Güney Amerika ülkesine taşımayı olanlıyor.

IBC Group Çin’den Ayrılıyor

Çin hükümetinin kripto madencilerine yönelik baskısı sebebiyle, birçok madencilik operasyonu kapanmak durumunda kaldı. En büyük madencilik operatörlerinden bir tanesi olan IBC Group da yerel madencilik operasyonlarına son verip ülkeyi terk etmeyi planlıyor.

Dubai merkezli yatırım şirketinin 40 büyük Çin şehrinde 1.500’den fazla çalışanı var. Kısıtlamalar, şirketin yönünü farklı ülkelere çevirmesine neden oldu.

Şirket bu yıl merkezini de Kanada’ya taşıdı. IBC Başkanı Khurram Shroff, haberler hakkında şu yorumu yaptı:

“Çin’den kripto madenciliği operasyonlarının kayması, Kanada için büyük bir fırsat olacak. Toronto Menkul Kıymetler Borsası kısa süre önce dünyanın ilk Bitcoin ETF’sini listeledi, bu nedenle ülke kripto para birimlerini yaygınlaştırma açısından zaten öncü konumda yer alıyor”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x